معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

سرمایه گذاری در راستای راهبرد تکمیل زنجیره ارزش را جهاد می دانیم/ حمایت قاطع از سرمایه گذاران برای توسعه صنعت پتروشیمی در لامرد

سرمایه گذاری در راستای راهبرد تکمیل زنجیره ارزش را جهاد می دانیم/ حمایت قاطع از سرمایه گذاران برای توسعه صنعت پتروشیمی در لامرد
(دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۱۲:۰۰

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه سرمایه گذاری در راستای راهبرد تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی را جهاد می دانیم، اظهار کرد: از سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بومی برای توسعه صنعت پتروشمی در منطقه ویژه لامرد حمایت قاطع می کنیم.

به گزارش نیپنا؛ معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز (دوشنبه، 17اردیبهشت) به منظور بررسی آخرین وضعیت طرح های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، به این منطقه سفر کرد.
وی در نشستی که با حضور مدیران، مسئولان و نماینده مردم لامرد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بیان کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان نماینده حاکمیت از حضور سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بومی در منطقه ویژه لامرد برای ایجاد تاسیسات پتروشیمیایی با هدف تکمیل زنجیره ارزش حمایت قاطع می کند.
شاهمیرزایی، وجود زیر ساخت های مطلوب، سهولت دریافت و تامین خوراک، برخورداری از مزیت حمل و نقل محصولات پتروشیمی و دسترسی به بازارهای صادراتی را از مزیت های بالقوه منطقه ویژه لامرد برای ایجاد صنایع پتروشیمی و نیز توسعه صنایع پایین دستی و تکمیلی دانست و افزود: به منظور بررسی احداث واحدهای پتروشیمی در منطقه لامرد، کمیته ای در شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور تدوین بسته های سرمایه گذاری و نیز بررسی دریافت مجوزهای لازم تشکیل می شود.
معاون وزیر نفت تاکید کرد: توسعه صنعت پتروشیمی در لامرد با رعایت کامل قوانین، دستورالعمل ها و نیز اصول زیست محیطی انجام می شود.
وی با تاکید بر ایجاد پارک های شیمیایی و نیز تکمیل زنجیره آروماتیک‌ها در منطقه لامرد، افزود: باید از خام فروشی پرهیز کرد و با جدیت به سوی تولید محصولات نهایی حرکت کرد تا شاهد توسعه کشور باشیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، افزود: سرمایه گذاری در راستای راهبرد تکمیل زنجیره ارزش را جهاد می دانیم، زیرا مصمم هستیم که در سال جهش تولید و مشارکت مردم باید به سوی توسعه متوازن صنعت پتروشیمی گام برداریم.

به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی در ادامه سفر دو روزه خود، از طرح های پتروشیمی در منطقه انرژی بر پارسیان نیز بازدید خواهد کرد.

وی، روز گذشته نیز از طرح های پتروشیمی مستقر در منطقه کنگان بازدید کرد و با برگزاری نشست های تخصصی-فنی با مدیران و مجریان طرح های پتروشیمی روند عملیاتی، تحولات و پیشرفت های این طرح های توسعه ای را بررسی می کند.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید