توجه به مسئولیت های اجتماعی موجب تحکیم بنیان های تولیدی و صنعتی است

توجه به مسئولیت های اجتماعی موجب تحکیم بنیان های تولیدی و صنعتی است
(چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲) ۱۷:۴۱

مسئولیت اجتماعی نقشی موثر در توسعه کشور و جوامع پیرامونی صنایع دارد و صنعت های مختلف از جمله صنعت پتروشیمی باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش نیپنا، حجت‌الاسلام سید مظاهر حسینی عضو دفتر مقام معظم رهبری امروز (چهارشنبه، 16 اسفندماه)، در نخستین اجلاس دبیران مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی با تأکید بر اینکه از درس‌های مهم اخلاقی که بزرگان دین توصیه زیادی به آن کرده‌اند، پرهیز از خشنود شدن از تعاریف دیگران نسبت به خود است، اظهار کرد: بهترین و ظریف‌ترین کار، بخشش در کنار داشتن اخلاص است به این معنا که از خودت بگذر که این کار هر شخصی هم نیست، در زمینه مسئولیت اجتماعی هم باید خالصانه کار کرد.

وی خطاب به دبیران مسئولیت اجتماعی تصریح کرد: بهره‌مندی ساکنان بومی از جاده‌سازی، مراکز بهداشت و درمان و دیگر خدماتی که واحدهای صنعتی ایجاد می‌کنند باعث تقویت و تحکیم بنیان‌های تولیدی و صنعتی می‌شود، ضمن اینکه دعای خیر مردم همواره پشت سر اجراکنندگان است.

عضو دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: جوانان منطقه را رصد کنید و برای آنان کلاس‌های آموزشی بگذارید.

وی با تاکید بر نقش مهم آموزش و فرهنگ سازی برای نهادینه شدن مسئولیت های اجتماعی گفت: جوانان منطقه را آموزش بدهید و پس از توانمند کردن استخدام کنید. بدانید اگر سرمایه را بین فقرا پخش کردید برای سرمایه خود امنیت ایجاد می‌کنید، در غیر این صورت باید دمادم هوای کسانی را داشته باشید که از مال شما نگهبانی دهند.

نخستین نشست دبیران مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی با حضور مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بابک دارابی، مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، و مشاوران و دبیران صنعت پتروشیمی در سالن همایش شهید آوینی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید