بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی

بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی
(سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲) ۰۹:۵۳

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح و بعد از ظهر دیروز (دوشنبه، نهم بهمن‌ماه) به مدت ۴ ساعت از نمایشگاه توانمندی‌های تولیدات داخل در محل حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.

در این نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان در بخش‌های «انرژی»، «صنعت نفت و پتروشیمی»، «صنایع خودروسازی»، «معدن و صنایع معدنی و فلزی»، «ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساخت ماهواره»، «صنایع غذایی و کشاورزی»، «تجهیزات پزشکی»، «صنایع دستی»، «حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و زمینی»، «صنایع نساجی» و «مسکن و لوازم خانگی» آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشته بودند.

توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی و ساخت تجهیزات صنایع حفاری چاه‌های نفت و صنعت پتروشیمی و کاتالیست‌ها یکی از بخش‌های این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه با محوریت شرکت های دانش بنیان و زنجیره تامین تولید برپا شده بود.

همچنین جواد اوجی در بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نمایشگاه توانمندی‌های تولید ایرانی که در حسینیه امام خمینی(ره) برپا شد، مهم‌ترین دستاوردهای دولت سیزدهم در صنعت نفت را تشریح کرد.

برنامه‌های افزایش تولید نفت و گاز، ظرفیت‌های صنعت نفت، سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، تولید بار اول و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه بخش بالادستی صنعت نفت با کمک هلدینگ‌های بزرگ پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت، صادرات خدمات فنی و مهندسی، احیای چاه‌های مرده و کم‌بازده و جمع‌آوری گازهای مشعل به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله مهم‌ترین محورهای ارائه‌شده از سوی وزیر نفت به مقام معظم رهبری بود.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید