درخشش 9 شرکت پتروشیمی در رده‌بندی سالیانه IMI-100

درخشش 9 شرکت پتروشیمی در رده‌بندی سالیانه IMI-100
(چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲) ۱۱:۱۶

در تازه‌ترین رده‌بندی سالیانه IMI-100 که از بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران در شاخص‌های مختلف به رده‌بندی و معرفی شرکت‌های برتر در حوزه‌های مختلف می‌پردازد، علاوه بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، ۹ شرکت تابعه این هلدینگ نیز رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادند.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط‌عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، در این رده‌بندی رتبه نخست بیشترین سودآوری، بیشترین صادرات، بالاترین ارزش‌افزوده و بالاترین ارزش بازار، همچنین رتبه دوم بیشترین فروش و عنوان شرکت برتر صادرات گرا به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس تعلق گرفت.

بر اساس نتایج اعلام شده توسط سازمان مدیریت صنعتی، در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر فروش، پتروشیمی نوری رتبه ۱۳، بندر امام رتبه ۲۳، شرکت پتروشیمی پارس رتبه ۲۶، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا رتبه ۲۷، شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس رتبه ۳۸، شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج‌فارس رتبه ۴۳، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان رتبه ۵۴ و شرکت پتروشیمی اروند رتبه ۶۰ را به خود اختصاص دادند.

همچنین در ده شرکت برتر صادرات گرا کشور نام شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج‌فارس به چشم می‌خورد.

شرکت پتروشیمی اروند در رده‌بندی بیشترین بازده فروش در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران توانست رتبه ۵ را کسب کند.شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس نیز توانست رتبه نخست فروش در گروه انرژی را از آن خود کند.

همچنین در رده‌بندی بهره‌وری کل عوامل در گروه فرآورده‌های نفتی پتروشیمی پارس رتبه اول و در گروه پتروشیمی نیز شرکت پتروشیمی بوعلی سینا رتبه نخست را کسب کردند.در رده‌بندی فروش گروه پتروشیمی که رتبه نخست آن در اختیار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس است، رتبه دوم به پتروشیمی نوری، رتبه سوم به پتروشیمی بندر امام، رتبه چهارم به پتروشیمی بوعلی سینا، رتبه دهم به شرکت پتروشیمی شهید تندگویان و رتبه بیست و هشتم به شرکت پتروشیمی ارومیه تعلق گرفت.

در رده‌بندی فروش گروه فرآورده‌های نفتی نیز رتبه پنجم به پتروشیمی پارس و رتبه هفتم به پالایش گاز بید بلند خلیج‌فارس رسید.

گفتنی است، در این رده‌بندی رتبه ۶ بیشترین دارایی در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران نیز به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس رسید.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید