رکورد تولید متانول پتروشیمی بوشهر شکسته شد

رکورد تولید متانول پتروشیمی بوشهر شکسته شد
(چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲) ۱۱:۰۱

مدیر مجتمع شرکت پتروشیمی بوشهر گفت: رکورد تولید متانول از ابتدای آغاز به کار این شرکت تاکنون شکسته شد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بوشهر ، ،مهرداد دینیان مدیر مجتمع پتروشیمی بوشهر با اشاره به تکمیل زنجیره گاز ترش از شیرین سازی تا جداسازی گوگرد، اتان و متان و در نتیجه تولید متانول و تامین حداکثری یوتیلیتی در درون این مجموعه اظهارکرد: در سال جاری، متانول با ۹۵ درصد ظرفیت، تولید خواهد شد.

وی با اشاره به عواملی که در ثبت رکورد تولید نسبت به سال های قبل تاثیر گذار بوده است گفت: آموزش مستمر پرسنل بهره برداری در جهت کنترل و چک هر چه بهتر پارامترهای کنترلی واحد با هدف بهینه سازی تولید و تشخیص زودهنگام مشکلات، چک دقیق و مداوم سایت و گزارش موارد خرابی تجهیزات و نشتی ها در سریعترین زمان ممکن از جمله مواردی بوده که تاثیر به سزایی در افزایش تولید متانول داشته است.

مدیر مجتمع شرکت پتروشیمی بوشهر ادامه داد: کنترل مشکلات تجهیزات و نحوه بهره برداری در قسمت هایی که دارای مشکل فنی بوده و امکان انجام آن به سادگی و بدون خارج کردن آن از سرویس میسر نبود، یکی دیگر از مسائلی بود که واحد بهره برداری توانسته با استفاده از تکنیک های فنی و توقف تولید مداوم، در کنترل شرایط و حفظ تولید موفق عمل کند.

شرکت پتروشیمی بوشهر؛ یکی از بزرگترین و ارزشمندترین زنجیره‌های صنعت پتروشیمی و همچنین تنها پالایشگاه گازی این صنعت را در اخبار دارد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید