مدیر اچ‌اس‌ائی شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در ۴۵ درصد شرکت‌های پتروشیمی

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در ۴۵ درصد شرکت‌های پتروشیمی
(یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲) ۱۲:۲۴

مدیر اچ‌اس‌ائی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه هم‌اکنون در ۴۵ درصد شرکت‌های پتروشیمی کشور سیستم مدیریت ایمنی فرآیند (PSM) مستقر شده و یا در حال استقرار است، گفت: براساس نقشه راه صنعت پتروشیمی، این سیستم در پنج سال آینده در ۸۰ درصد و در سال ۱۴۱۲ در ۱۰۰ درصد صنعت پتروشیمی مستقر می‌شود.

به گزارش خبرنگار نیپنا، داوود عمادی امروز (یکشنبه، ۲۳ مهرماه) در نخستین همایش ایمنی فرآیند در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: چگونگی پیاده‌سازی مدیریت ایمنی فرآیند (PSM)، بررسی چگونگی وقوع رخداد حوادث، بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارهای استقرار مدیریت ایمنی فرآیند در صنعت و شاخص‌های پایش عملکردی استقرار مدیریت ایمنی فرآیند از اهداف این همایش است.

وی با بیان اینکه موضوع استقرار مدیریت ایمنی فرآیند در صنعت پتروشیمی از سال ۱۳۸۸ مطرح شده است، افزود: شرکت پلیمر آریاساسول نخستین شرکت در صنعت پتروشیمی است که استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند (PSM) را آغاز کرد.

مدیر اچ‌اس‌ائی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: پس از حادثه‌ای که در یکی از پتروشیمی‌های کشور در سال ۱۳۹۵ رخ داد، استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در صنعت شتاب گرفت. ۱۲ درصد پتروشیمی‌ها در سال ۱۳۹۰ استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند را آغاز کرده بودند که هم‌اکنون این رقم به ۴۵ درصد در صنعت پتروشیمی رسیده است.

عمادی تأکید کرد: براساس نقشه راه صنعت پتروشیمی، در پنج سال آینده ۸۰ درصد از مجتمع ها و تا  سال ۱۴۱۲ در تمامی مجموعه صنعت پتروشیمی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند  (PSM) مستقر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند نقش بالایی در کاهش وقوع حوادث در صنعت دارد، گفت: صنعت پتروشیمی هم‌اکنون در حال استقرار و پایش اثربخشی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در صنعت است.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید