وزیر نفت:

غفلت در سرمایه‌گذاری زنجیره ارزش پتروشیمی طی دو دهه اخیر/ سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و پربازده

غفلت در سرمایه‌گذاری زنجیره ارزش پتروشیمی طی دو دهه اخیر/ سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و پربازده
(جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲) ۱۰:۳۱

وزیر نفت گفت: متأسفانه طی دو دهه اخیر در زمینه سرمایه‌گذاری در زمینه زنجیره ارزش پتروشیمی به‌ویژه متانول غفلت شده، در حالی که این نوع سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و پربازده است.

به گزارش نیپنا، جواد اوجی در آیین کلنگ‌زنی پتروشیمی سیگلو با بیان اینکه امروزه شاهد کلنگ‌زنی پروژه‌ای در زنجیره تکمیلی متانول در کشور هستیم که باعث خرسندی بسیار است، گفت: در سال‌های اخیر توسعه زنجیره متانول در کشور بسیار کم اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم کشور در زمینه احداث واحدهای متانولی تصریح کرد: عمده تولید ده‌ها مجتمع متانولی کشور به خارج از کشور صادر می‌شود، با توجه به کاهش قیمت جهانی این محصول، بسیاری از واحدهای تولیدی در این زمینه شاید با زیان هم روبه‌رو شوند، از این رو باید به فکر توسعه زنجیره تکمیلی این محصول باشیم.

وزیر نفت تأکید کرد: بنده از آغاز عملیات اجرایی این طرح این پتروشیمی با توجه به توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی بسیار خوشحالم و امیدوارم دیگر سرمایه‌گذاران کشور مانند سرمایه‌گذار این طرح هوش و ذکاوت داشته باشند تا در طرح‌های سودده سرمایه‌گذاری کنند.

اوجی با تأکید بر اینکه در زمینه تأمین زیرساخت و خوراک چتر حمایتی خود را روی سر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باز می‌کنیم، اظهار کرد: متأسفانه طی دو دهه اخیر از سرمایه‌گذاری در زمینه زنجیره ارزش پتروشیمی غفلت شده است. این نوع سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و پربازده است.

وزیر نفت در ادامه سفرهای استانی رئیس جمهوری و به‌عنوان نماینده دولت صبح امروز با هدف آغاز عملیات اجرایی چند طرح در حوزه نفت و گاز به استان فارس و شهرستان لامرد سفر کرد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید