معاون وزیر نفت دستاوردهای ایران‌پلاست هفدهم را تشریح کرد

ایران‌پلاست هفدهم شاگرد اول دیپلماسی

ایران‌پلاست هفدهم شاگرد اول دیپلماسی
(پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲) ۰۸:۲۷

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به انعقاد ده‌ها قرارداد و تفاهم‌نامه رسمی و غیررسمی میان شرکت‌های ایرانی و خارجی در نمایشگاه هفدهم ایران پلاست گفت: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست شاگرد اول دیپلماسی شد.

مرتضی شاهمیرزایی همزمان با پایان کار هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در گفت‌وگو با خبرنگار نیپنا با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ این دوره از نمایشگاه ایران پلاست افزایش 20 برابری شرکت‌های خارجی نسبت به دوره گذشته بود، گفت: با توجه به وجود محدودیت‌های مکانی در نمایشگاه امسال متاسفانه شرکت‌های خارجی متقاضی حضور در این دوره به صورت گزینشی در نهایت ۲۱۰ شرکت انتخاب شدند.

وی رونمایی از گریدهای جدید پتروشیمی را یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست اعلام کرد و افزود: ۲۰ قرارداد و تفاهم‌نامه به صورت رسمی و ده‌ها قرارداد و تفاهم‌نامه به صورت غیر رسمی به سبب برخی محدودیت‌های تحریمی میان تولیدکنندگان و شرکت‌های ایرانی و خارجی به امضا رسیده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تأکید کرد: با توجه به حجم قراردادها و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست، این دوره از نمایشگاه شاگرد اول دیپلماسی بود.

شاهمیرزایی گفت: همزمان با شصتمین سالروز صنعت پتروشیمی در دی‌ماه امسال، در مجموع ۱۲ طرح پتروشیمی در سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسد که تعدادی از آنها از ابتدای سال تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست روز گذشته (29 شهریور) با حضور 560 شرکت داخلی و 210 شرکت خارجی به کار خود پایان داد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید