در بازدید سفیر عربستان از نمایشگاه ایران پلاست

معاون وزیر نفت فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران را برای عربستان معرفی کرد

معاون وزیر نفت فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران را برای عربستان معرفی کرد
(چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲) ۱۰:۵۶

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید سفیر عربستان از نمایشگاه ایران پلاست گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری مطلوبی در صنعت پتروشیمی ایران مهیاست و آمادگی داریم تا با شرکت‌های بزرگی مانند سابیک همکاری کنیم.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی در دیدار با عبدالله بن سعود العنزی، سفیر عربستان سعودی در ایران که برای دومین بار از هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید کرد، اظهار کرد: ایران و عربستان به عنوان دو قدرت مهم منطقه‌ای با دارا بودن منابع بزرگ نفت و گاز، می‌توانند همکاری‌های خود را گسترش دهند.

 

وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران دستاوردهای ارزشمندی را تحقق بخشیده است و در مسیر توسعه قرار دارد و آمادگی داریم تا با شرکت‌های بزرگی مانند آرامکو و سابیک همکاری کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بسیار خرسند از میزبانی سفیر عربستان برای دومین بار در هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست هستیم، گفت: دو کشور با هم دوست و متحد هستند و همکاری‌های مشترک مرز نمی‌شناسد.

 

شاهمیرزایی ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در بخش دانش‌بنیان‌ها و سازندگان داخلی و مجریان طرح‌ها و بهره‌برداران طرح‌های پتروشیمی وجود دارد و آماده همکاری با شرکت‌های عربستان هستیم.

 

وی افزود: فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی نیز در صنعت پتروشیمی ایران مهیاست که آمادگی داریم تا این فرصت‌ها را در اختیار سابیک و آرامکو قرار دهیم، همچنین سبد متنوع محصولات پتروشیمی ایران و کالاها و تجهیزات مورد استفاده در صنعت که از سوی سازندگان ایرانی ساخته می‌شود، می‌تواند از جمله موارد همکاری‌های مشترک باشد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید