مدیر هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست:

تبلور سیاست تکمیل زنجیره ارزش در نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست نمایان است

تبلور سیاست تکمیل زنجیره ارزش در نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست نمایان است
(یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲) ۱۱:۱۵

مدیر هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با تأکید بر اینکه راهبرد صنعت پتروشیمی با آغاز به کار دولت مردمی به حداقل رساندن خام‌فروشی بوده است، گفت: تبلور سیاست‌ها و برنامه‌های جامع شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید ویژه بر تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و حمایت از توسعه صنعت پایین‌دست را می‌توانیم در نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار نیپنا، فرید دوستی امروز (یکشنبه، ۲۶ شهریورماه) در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با اشاره به اینکه امروزه گستردگی صنعت پتروشیمی در تمامی بخش‌های زندگی بشر بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: از محصولات پزشکی گرفته تا کشاورزی، غذایی، صنعت ساختمان و بی‌شمار محصولات دیگر وابسته به صنعتی راهبردی، درآمدزا با امکان ایجاد اشتغال در سطح ملی است.

وی افزود: این گستردگی با توسعه صنعت پایین‌دست پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات، مفهوم دقیق‌تری به خود گرفته و با چنین روند و پیشرفتی، شهروند امروز متوجه حضور همه جانبه این صنعت در تمامی لحظات زندگی خود شده است.

مدیر هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با بیان اینکه توجه ویژه به توسعه صنعت پایین‌دست در تعامل و تعادل با بخش بالادست و ارتباط منطقی و معنادار میان آنها، به مثابه دو روی سکه‌اند که بهره‌وری و شکوفایی را برای هر دو بخش و در نهایت اقتصاد کشور به ارمغان می‌آورد، گفت: از این رو آوردگاه ایران‌پلاست، به‌عنوان نقطه اتصال این دو بخش در تعامل با فعالان صنعت پایین‌دست پتروشیمی اهمیتی دوچندان پیدا کرده است.

دوستی درباره چرایی برگزاری نمایشگاه ایران‌پلاست ادامه داد: رویدادی که این توان را داشته و دارد تا تولیدکننده، مصرف‌کننده، صاحب دانش‌فنی، دانشگاه، فعالان اقتصادی، مدیران تصمیم‌گیر و در نهایت عامه مردم را به خود جلب و مشارکت دهد، به‌طور قطع می‌تواند تأثیری مستقیم در صنعت بالادست و پایین‌دست پتروشیمی داشته باشد.

وی برگزاری این نمایشگاه در اوج تحریم‌های بی‌اساس غرب را آوردگاهی بر پایه همگرایی و تعاملات تخصصی به منظور بهبود و ارتقای تولید کشور، آن هم در سال «مهار تورم و رشد تولید» که با درایت رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، عنوان کرد.

رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه مهمترین تأثیر چنین رویدادی، آگاهی و بینش است، تأکید کرد: در این آوردگاه، شرکت‌کنندگان اعم از مدیران دولتی، کارشناسان، تولیدکنندگان بخش بالادست، فعالان و کارآفرینان پایین‌دست پتروشیمی، در نتیجه تعاملات، به درجه‌ای از بینش می‌رسند که به روشنی می‌دانند وضعیت صنعت پتروشیمی و به طور مشخص تولیدات پلیمری در چه مسیری حرکت کرده و آینده پیش‌رو چه خواهد بود.

دوستی ادامه داد: این بینش، مسیر پیش‌روی تولیدکنندگان و فعالان پایین‌دست را مشخص و روشن می‌کند تا نمایشگاه ایران‌پلاست، چهره تولید را کاملاً واقعی و شفاف به تصویر بکشد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست همسو با شکستن تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، پذیرای بیش از ۲۱۰ شرکت خارجی در فضایی بالغ بر ۳ هزار مترمربع است، اظهار کرد: در این میان ۳۰۰ مهمان خارجی که در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی فعالیت می‌کنند، حضور خواهند داشت که در کنار برگزاری ۲۰ نشست تخصصی و کارگاه آموزشی، امکانی بسیار مناسب برای فعالان صنعت پتروشیمی در داخل کشور است تا از طریق فرصتی که نمایشگاه ایران پلاست فراهم کرده است، تعاملات حداکثری را داشته باشند.

مدیر هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از هفت قرارداد و ۹ تفاهم‌نامه از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منعقد خواهد شد تا بهترین و بیشترین بهره از تعاملات در این صنعت نصیب مردم کشور شود.

دوستی افزود: از آغاز دولت مردمی، راهبرد صنعت پتروشیمی تأکید بر به حداقل رساندن خام‌فروشی بوده است و به این منظور سیاست‌ها و برنامه‌های جامعی از سوی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید ویژه بر تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و حمایت از توسعه صنعت پایین‌دست، تدوین شده است که تبلور آن را می‌توانیم در نمایشگاه هفدهم ایران‌پلاست شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه هفدهم، در فضایی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع، با حضور ۵۶۰ شرکت داخلی و ۲۱۰ شرکت خارجی نشان از عزم جدی و راسخ دولت مردمی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی همسو با توجه و تأکید ویژه به بیانات رهبر انقلاب درباره جلوگیری از خام‌فروشی می‌دهد.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست از امروز ۲۶ شهریورماه به مدت چهار روز تا ۲۹ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید