معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

ایران پلاست از مصادیق امیدآفرینی اقتصاد صنعت پتروشیمی است

ایران پلاست از مصادیق امیدآفرینی اقتصاد صنعت پتروشیمی است
(یکشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۴۰۲) ۰۹:۵۴

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مشارکت فعال بخش دولتی و خصوصی در برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست را می توان یکی از الگوهای موفق و از مصادیق امیدآفرینی اقتصاد صنعت پتروشیمی خواند.

به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی ضمن دعوت از تمامی مشارکت کنندگان و ذی نفعان به حضوری فعالانه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، با تاکید بر جایگاه و نقش سیاست گذاری و راهبری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مسیر توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین دست پتروشیمی، خاطر نشان کرد: با تقویت بخش خصوصی و همچنین هلدینگ های صنعت پتروشیمی، به نظر می رسد شاهد تجربه موفقی از همراهی دولت و بخش خصوصی در برگزاری تخصصی ترین نمایشگاه بین المللی در صنعت پتروشیمی باشیم.

وی تاکید کرد: یکی از فواید مهم توسعه صنعت پتروشیمی ایران در سالیان اخیر ارتقاء نقش بخش خصوصی و تقویت آن با هدف افزایش کارآمدی بخش دولتی بوده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار کرد: بهره برداری به موقع و طبق برنامه از طرح های صنعت پتروشیمی حاصل همکاری موثر و مثبت بخش خصوصی و بخش دولتی است.

مرتضی شاهمیرزایی با اشاره با شتاب بخشی به تکمیل پروژه های پتروشیمی و افزایش چشمگیر ظرفیت تولید صنعت در سالهای آتی، تصریح کرد: افزایش تولید صنعت پتروشیمی به معنای افزایش صادرات و به تبع آن ارزآوری مستقیم برای کشور است و نقشی که صنعت پتروشیمی در ارزآوری برای کشور بویژه در شرایط تحریم داشته، هیچ صنعت دیگری نداشته است.

به گزارش نیپنا؛ هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل از 26 الی 29 شهریورماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید