فردا و با حضور رئیس جمهوری

پتروشیمی گچساران ایرانی ترین الفین کشور راه اندازی می شود

پتروشیمی گچساران ایرانی ترین الفین کشور راه اندازی می شود
(یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲) ۱۳:۲۰

عملیات راه اندازی پتروشیمی گچساران، بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد، فردا با حضور آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد وزارت نفت، مدیران هلدینگ خلیج فارس و مسئولان استانی آغاز می‌شود.

به گزارش نیپنا به نقل از  روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، این پروژه با اعتبار 1.3 میلیارد یورو یکی از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت نفت در سفر استانی رئیس جمهور به استان کهگیلویه بویراحمد است، پروژه ای که با رویکرد توسعه‌ای دولت سیزدهم و سیاست راهبردی هلدینگ خلیج فارس در دوسال اخیر جان دوباره ای گرفت و به انتظار 17 ساله مردم شهرستان گچساران پایان داد.

بر اساس این گزارش ، در شرکت پتروشیمی گچساران که 83 درصد قطعات و تجهیزات آن توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده، قرار است سالانه یک میلیون اتیلن و ۸۴ هزار تن C3+ در آن تولید شود.

در طول عملیات راه‌اندازی بیش از ۳۰۰۰ نفر که عمدتاً از نیروهای بومی بودند مشغول فعالیت شدند و در زمان بهره‌برداری یک هزار نفر در این پروژه مشغول به کار می‌شوند.

شرکت پتروشیمی گچساران یکی از ۱۱ پروژه کلان و درون مجتمعی است که  پیشتر مدیرعامل شـرکت صنـایع پتـروشیمی خلیـج فـارس از آنها به عنوان پروژه‌های قابل افتتاح در سال ۱۴۰۲ نام برده بود؛ پروژه‌های که مصداق و نشانه اراده این گروه به عنوان پرچمدار توسعه صنعت پتروشیمی برای تکمیل طرح های نیمه تمام با هدف خلق ثروت است.

پیش از این و در اردیبهشت امسال عملیات راه‌اندازی پالایشگاه گاز هویزه خلیج‌فارس با هدف خاموش شدن گازهای همراه مشعل غرب کارون و صیانت از محیط زیست آغاز شده بود.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید