دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی:

شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید نهاد سیاست‌گذار صنعت پتروشیمی باشد

شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید نهاد سیاست‌گذار صنعت پتروشیمی باشد
(دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲) ۱۴:۰۱

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: دولت باید شرایطی را فراهم کند تا شرکت ملی صنایع پتروشیمی به جایگاه واقعی خود به عنوان نهاد سیاست گذار این صنعت دست یابد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، احمد مهدوی ابهری امروز (دوشنبه، پنجم تیرماه) در سی‌ودومین اجلاس مدیران عامل شرکت های پتروشیمی، اظهار کرد: این اجلاس با هدف بررسی مسائل مختلف در حوزه صنعت پتروشیمی در راستای یکپارچگی و تحقق اهداف و برنامه های جاری آن برگزار شده است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال رفع مشکلات و چالش های موجود این صنعت است، گفت: دولت باید شرایطی را فراهم کند تا این شرکت به جایگاه واقعی خود به عنوان نهاد سیاست‌گذار این صنعت دست یابد.
مهدوی ابهری با بیان اینکه صنعت پتروشیمی موتور محرکه اقتصاد ایران است، تصریح کرد: دولت و مجلس شورای اسلامی در مسیر تدوین اهداف توسعه ای صنعت پتروشیمی در برنامه هفتم توسعه، باید شناخت کافی از مسائل و مشکلات این صنعت داشته باشند.
وی به وجود ذخایر غنی منابع هیدورکربوری درکشور اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی با وجود این منابع غنی می تواند لوکوموتیو حرکت اقتصادی کشور باشد و باید این منابع به بهترین شکل در اختیار تولید در این صنعت به منظور تکمیل زنجیره ارزش قرار گیرد.
مهدوی ابهری ارائه مشوق های مختلف به سرمایه گذاران را یکی از موارد مهم در مسیر توسعه اقتصادی در بخش صنعت پتروشیمی برشمرد و افزود: با در نظر گرفتن موارد مختلف در چارچوب قانون از جمله تامین امنیت اقتصادی می توان سرمایه گذاری های جدید را تحقق بخشید.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی صنعت پتروشیمی تعیین فرمول قیمت گذاری و سهمیه خوراک است و در صورت اجرای قوانین موجود و اصلاح آیین نامه ها می توان برخی چالش های موجود را در این زمینه مرتفع کرد.
مهدوی ابهری نرخ تسعیر ارز از محل فروش محصولات در بورس کالا را یکی از چالش های موجود دانست و خواستار اصلاح آن با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی شد.
سی و دومین اجلاس مدیران عامل شرکت های پتروشیمی به مدت دو روز (5 و 6 تیر ماه) از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و به میزبانی شرکت های پتروشیمی مارون، آریاساسول و غدیر در مشهد مقدس برگزار می شود.


اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید