مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تاکید کرد

تامین خوراک برخی از واحدهای پتروشیمی از طریق احداث پتروپالایشگاه

تامین خوراک برخی از واحدهای پتروشیمی از طریق احداث پتروپالایشگاه
(چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲) ۱۰:۴۸

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در حوزه احداث پتروپالایشگاه، موضوع تامین خوراک برخی از واحدهای پتروشیمی به ویژه در زنجیره الفین ها و پی دی اچ دیده شده است.

 جلیل سالاری در گفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهار کرد: به منظور تامین بخشی از خوراک برخی از واحدهای پتروشیمی در حال احداث خطوط جدید تزریق خوراک هستیم و در این مسیر، از سرمایه گذاری و همکاری شرکت های پتروشیمی و هلدینگ های پتروشیمی استقبال می کنیم.

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، افزود: در حوزه توسعه پالایشگاه ها، موضوع تامین خوراک واحدهای پتروشیمی به ویژه در زنجیره الفین ها و پی دی اچ دیده شده است.

وی، با بیان اینکه یکی از طرح های توسعه شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی با مشارکت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بعنوان  یکی از بزرگ‌ترین پتروپالایشگاه‌های در منطقه با ۹ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر برای اینکه راهبرد زنجیره ارزش در تمامی پالایشگاهها اجرا شود،  پالایشگاه آبادان خوراک پتروشیمی های آبادان و  بندر امام را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یادآور شد: پیش بینی می کنیم با نوسازی و بازسازی پالایشگاه آبادان و افزایش ظرفیت های اسمی آن، خوراک بیشتری را به زنجیره واحدهای پتروشیمی اختصاص دهیم.

سالاری تصریح کرد: در سایر پالایشگاه های کشور نیز همزمان با توسعه و یا نوسازی واحدها، به سمت تامین خوراک پتروشیمی ها حرکت خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه توسع صنایع پالایشی به بهینه سازی مصرف انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: تمرکز بر مصرف بهینه و صرفه جویی، در دستور کار قرار دارد، تا مزایای آن در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی در مسیر تامین خوراک پایدار واحدهای تولیدی اختصاص داده شود.

سالاری تصریح کرد: به طورکلی باید از مسیر سوخت محوری به حوزه سود محوری حرکت کنیم، بنابراین برای بهینه سازی مصرف انرژی باید فعالیت های فرهنگی گسترده در کشور اجرا شود.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید