شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت آموزش و پروش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت آموزش و پروش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
(شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۶:۱۷

تفاهم‌نامه همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت آموزش و پرورش با هدف توانمندسازی و ایجاد مهارت نیروی انسانی در حاشیه نمایشگاه نفت امضا شد.

به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مهدی کاظمی، معاون وزارت آموزش و پرورش امروز (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه به‌منظور توانمندسازی و ایجاد مهارت نیروی انسانی و ایجاد فرصت‌های شغلی و تربیت نیروی کار حرفه‌ای در سطح ملی و بهبود مستمر فضای کسب‌وکار همسو با توسعه و گسترش و اعتبارسنجی به آموزش‌های فنی، حرفه‌ای و مهارتی با توجه به اصل ۶ سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش امضا شد.

مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این آیین اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه مدارس فنی‌وحرفه‌ای در همه مناطق عملیاتی و هاب‌های قدیم و جدید صنعت پتروشیمی دایر خواهد شد.

مهدی کاظمی، معاون وزارت آموزش و پرورش  نیز در این آیین گفت: نیروی انسانی ماهر از موضوعات مهم دنیای کنونی است و خلاء نیروی انسانی ماهر در حوزه‌های مختلف وجود دارد که آموزش و پرورس با هدف کم‌کردن فاصله بازار کار و آموزش، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را به منظور کاربردی‌تر شدن در جوار کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای متناسب با نیاز صنعت پتروشیمی بتوانیم از این فرصت ایجاد شده برای آموزش نیروی انسانی بهره ببریم.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید