استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بندر امام

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بندر امام
(پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۵:۰۸

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام گفت: استفاده از ظرفیت شرکت های توانمند ایرانی به ویژه شرکت های دانش بنیان در مسیر تکمیل طرح های توسعه ای این مجتمع پتروشیمی با جدیت تداوم خواهد یافت.

سپهدار انصارنیک مدیرعامل پتروشیمی بندر امام در گفتگو با خبرنگار نیپنا در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی، با تاکید بر اینکه سال گذشته این مجتمع 70 تفاهم نامه و قرارداد منعقد کرد، گفت: بر اساس برنامه های پتروشیمی بندر امام، در سال دانش بنیان، اشتغال زایی همراه با توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان، همایشی را برگزار کردیم که منجر به عقد 70 تفاهم نامه و قرارداد با شرکت های دانش بنیان شد.

وی تصریح کرد: در سال  گذشته توانستیم با شرکت های  سازنده ایرانی قرارداد ببندیم و حداقل هفتاد قرارداد با سازنده های مختلف از جمله کمپرسورساز و پمپ ساز ایرانی امضاء کردیم.

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام با اشاره به اینکه در این دوره نمایشگاه به دنبال شناخت برای استفاده حداکثری از ظرفیت های داخل کشور هستیم، گفت: پتروشیمی بندر امام با توجه به تحریم ها نگاه به آینده دارد و تلاش می کند تا بتواند از پتانسیل های داخل کشور حداکثر استفاده را داشته باشد.

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام با تاکید بر اینکه این مجتمع تلاش می کند تا بتنواد گلوگاه های تولید را با تکیه بر دانش ایرانی رفع کند، اظهار کرد: از ظرفیت های ایرانی حمایت می کنیم تا بتوانند حضور موثرتر و تخصصی تری در بازار قطعات و تجهیزات صنعتی مورد نیاز پتروشیمی بندر امام داشته باشند.

انصارنیک یادآور شد: در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی، در چارچوب سیاست های گروه خلیج فارس شرکت کردیم و تمرکزمان بر توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان و سازنده های ایرانی است .

وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا در حوزه تکنولوژی های نوین ساخت داخل، مشارکت و همکاری گسترده ای را در راستای اهداف پتروشیمی بندرامام داشته باشیم.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید