پتروشیمی اینئوس وارد کسب و کار نفت و گاز شیل می‌شود

پتروشیمی اینئوس وارد کسب و کار نفت و گاز شیل می‌شود
(شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱) ۱۶:۰۸

شرکت پتروشیمی اینئوس برای نخستین بار وارد صنعت تولید نفت و گاز شیل می‌شود.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت پتروشیمی اینئوس از یک قرارداد یک میلیارد و 400 میلیون دلاری با شرکت چساپیک انرژی آمریکا و خرید بخشی از دارایی‌های این شرکت آمریکایی در جنوب تگزاس با هدف ورود به صنایع تولید نفت و گاز شیل خبر داد و قرارداد 1.4 میلیارد دلاری Chesapeake شیل آمریکا را انجام خواهد داد.

این قرارداد دسترسی شرکت پتروشیمی اینئوس به گاز طبیعی را که کلید اصلی تجارت این شرکت است فراهم می‌کند، این در حالی است که اکنون بازارهای گاز جهان در پی تشدید تنش‌های بین روسیه و اوکراین با اختلال‌های فراوانی روبه‌روست.

برایان گیلواری، مدیرعامل اینئوس انرژی در بیانیه‌ای گفت: در دو دهه گذشته، تولید نفت و گاز خشکی ایالات متحده امنیت عرضه را برای بازار جهانی و مزیت رقابتی برای صنعت ایالات متحده فراهم کرده است.

وی افزود: ما معتقدیم که خرید این دارایی‌ها به ما کمک می کند تا بتوانیم به‌راحتی به مشتریان داخلی و خارجی خود خدمات مطلوب ارائه دهیم زیرا ما همچنان به موقعیت کسب و کار خود برای پاسخگویی به انتقال انرژی ادامه می دهیم.

این معامله شامل تأسیساتی مساحتی حدود 172000 هکتار با میانگین تولید روزانه حدود 36 هزار بشکه نفت خام و گاز طبیعی معادل نفت است، بر اساس این قرارداد شرکت چساپیک انرژی به‌طور کامل از حوضه شیل ایگل فورد خارج می‌شود.

چساپیک انرژی، تولیدکننده انرژی مستقر در اوکلاهما سیتی زیر فشار شرکت سرمایه‌گذار کمیرج انرژی منجمنت Kimmeridge Energy Management برای تغییر به سمت تولید گاز طبیعی، پیش‌تر موافقت کرده بود بخشی از تأسیسات خود را در ژانویه به ارزش 1.43 میلیارد دلار به شرکت وایلد فایر انرژی Wildfire Energy بفروشد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید