پتروشیمی پردیس حامی تالاب ها و جنگل های حرا

پتروشیمی پردیس حامی تالاب ها و جنگل های حرا
(چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱) ۰۹:۴۹

مراسم بزرگداشت روز جهانی تالابها (دوم فوریه) به میزبانی شرکت پتروشیمی پردیس در پارک ملی دریایی نایبند عسلویه برگزار شد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی پردیس، مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در این مراسم با تقدیر از تلاش های صورت گرفته اظهار داشت: سعی کرده ایم به عنوان شرکتی که تأمین امنیت غذایی مردم ایران و دنیا را در سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است گام هایی برای بهبود شرایط زندگی مردم در منطقه عسلویه و مناطق پیرامونی برداریم.
غلامرضا جمشیدی ادامه داد: ما تفاهم نامه ای با بیش 17 میلیارد ریال اعتبار برای حفاظت از جنگل های حرا در استان بوشهر با اداره کل حفاظت از محیط زیست استان منعقد کرده ایم و علاوه بر آن تلاش داریم تا با مدیریت بهینه فرآیندها کمترین آسیب را برای محیط زیست پیرامونی خود داشته باشیم.
وی بیان کرد: یکی از پروژه های حائز اهمیت پتروشیمی پردیس که برای اولین بار در ایران اجرا می شود و تأثیر بسزایی در کاهش میزان آلاینده های منطقه عسلویه و افزایش ضریب سلامت شاغلین و ساکنین منطقه خواهد داشت پروژه پتروشیمی همت است که آذرماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز شد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس اذعان کرد: خاموش شدن فلر 5 شرکت پتروشیمی  منطقه، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن در منطقه عسلویه به میزان 830 هزار تن در سال، جلوگیری از خام فروشی محصول آمونیاک، افزایش یک میلیون تن به ظرفیت تولید اوره کشور، ایجاد اشتغال برای حدود یکهزار نفر در زمان اجرای پروژه و اشتغال دائمی بیش از 100 نفر در زمان بهره برداری از دستاوردهای این پروژه است.
غلامرضا جمشیدی با تأکید بر دغدغه مندی پتروشیمی پردیس برای افزایش سطح رفاه ساکنین منطقه عسلویه و بهبود وضعیت شاخص های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی گفت: مسئولیت اجتماعی، تعهد مسمتری است که ما در قبال مردم منطقه و زیست بوم پیرامونی برعهده داریم و سعی ما در مجموعه پتروشیمی پردیس بر این است که به صورت مستقیم و یا از طریق شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه پارس در موضوعاتی که برای مردم منطقه تأثیرگذار است سرمایه گذاری کنیم.
فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این مراسم با تبریک روز جهانی تالاب ها، با اهدای لوح از تلاش های مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس برای حفاظت از تالاب ها و جنگل های حرا و میزبانی مراسم روز جهانی تالاب ها قدردانی نمود.
فرماندار شهرستان عسلویه و مدیر موسسه توسعه پایدار نایبند نیز در این آیین طی سخنانی از عملکرد مسئولانه شرکت پتروشیمی پردیس در ایفای مسئولیت های اجتماعی خود نسبت به محیط پیرامونی و حفاظت و حمایت از محیط زیست تقدیر و تشکر نمودند.
تقدیر از فعالان محیط زیست و حامیان و حافظان تالاب ها و جنگل های حرا در استان بوشهر پایان بخش این برنامه بود که به همت پتروشیمی پردیس انجام شد.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید