معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی باید از توانمندی های داخلی استفاده کنند

سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی باید از توانمندی های داخلی استفاده کنند
(چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱) ۱۰:۵۴

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خطاب به مدیران و سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی، گفت: تلاش کنید تا از توانایی ها، دانش و ظرفیت های موجود شرکت های داخلی بیش از گذشته استفاده کنید.

به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر ضرورت اعتماد به ظرفیت های موجود در داخل کشور برای تامین دانش فنی،کالاها و تجهیزات صنعت پتروشیمی اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری  پتروشیمی در زمینه دانش فنی و کاتالیست آماده تامین نیاز طرح های پتروشیمی است و خوشبختانه برای تامین سایر نیازها شرکت های توانمندی وجود دارند.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش و کاهش خام فروشی به عنوان راهبرد مورد توجه ویژه دولت است و باید با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای تولید محصولات نهایی و متنوع پتروشیمی گام برداریم.

شاهمیرزایی ادامه داد: اراده و توانمندی فعالان صنعت پتروشیمی ایران سبب شده تا طرح های توسعه ای با پشتکار و جدیت نهایی و به فرایند تولید برسند و در این راستا تمام مدیریت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه تعامل و حمایت از این طرح ها برای رفع مشکلات و چالش های احتمالی در مسیر بهره برداری کامل هستند.

وی با بیان این که برخی محدودیت های ناشی از تحریم با تلاش های صورت گرفته از سوی شرکت های ایرانی از بین رفته است، خطاب به مدیران و سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی، گفت: تلاش کنید تا از توانایی ها، دانش و ظرفیت های موجود شرکت های داخلی بیش از گذشته استفاده کنید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: اکنون بیش از 80 درصد کاتالیست های مورد استفاده در صنعت بومی سازی شده است و در داخل کشور تولید می شود نیاز به خارج از کشور در این زمینه کاهش یافته است و با اهتمام و تلاش شبانه روزی با هدف خودکفایی، می توان صنعت پتروشیمی ایران را از خارج از کشور بی نیاز کرد.


اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید