آغاز ارزیابی جایزه تعالی از هفته دوم دی ماه

آغاز ارزیابی جایزه تعالی از هفته دوم دی ماه
(یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱) ۱۳:۴۶

دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی، از آغاز فرایند ارزیابی ها از هفته دوم دی ماه جاری خبر داد.

به گزارش نیپنا؛ همزمان با شروع نهمین دوره فرآیند ارزیابی شرکت های صنعت پتروشیمی و گروه ذینفعان، جلسه "کالیبراسیون ارزیابان تعالی" با هدف هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در ارزیابی های شرکت حاضر در این فرایند برگزار شد.

دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی، با اشاره به سیر تحول تعالی در صنعت پتروشیمی، طی سال های اخیر که باعث تحول اساسی در این صنعت شده است، گفت: دبیرخانه جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با همکاری گروه تات منطقه ماهشهر و جمعی از خبرگان صنعت اقدام به تشکیل بانک شاخص های صنعت پتروشیمی کرده است تا بستر توسعه متوازن و پایدار را با ارتقای توان رقابتی، افزایش پایدار و موفقیت در جهت تحقق اهداف سازمانی فراهم آورد.

هادی شایق خطاب به ارزیابان تعالی سازمانی اظهارکرد: هر سازمانی نیاز دارد تا میزان موفقیت خود را در نیل به آرمان ها و راهبردها مورد سنجش و اندازه گیری قرار دهد. اجرای نهمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی این امکان را فراهم کرده است که بسیاری از شرکت ها با ویرایش 2020 مدل تعالی EFQM آشنا شده و از آن به عنوان ابزاری برای اعمال روش های نوین مدیریتی استفاده می نمایند.
وی، اهداف جایزه تعالی صنعت پتروشیمی را بستر سازی و ایجاد فضای رقابتی توام با خلاقیت و نوآوری و ارج نهادن به کارکنان سازمان های متعالی و بهره ور ، تقویت تعامل اثربخش و سازنده ، توسعه فرهنگ تعالی و ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات و دانش سازمان موفق برشمرد.

وی در ادامه، با اشاره به تأکید معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به لزوم تدوین شاخص های تخصصی صنعت پتروشیمی در مدل های تعالی سازمانی، توجه ارزیابان را به ساخت داخل، تعاملات شرکت ها با شرکت های دانش بنیان و .... در شرکت های مورد ارزیابی معطوف کرد.

دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی در خاتمه اظهار کرد: تقویم زمانی ارزیابی ها از هفته دوم دی ماه آغاز و تا 20 بهمن ماه به پایان خواهد رسید.

گفتنی است؛ در این جلسه که در محل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد، دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی، مشاوران نهمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی و بیش از 50 نفر از ارزیابان خبره تعالی سازمانی در کشور و نیز ارزیابان ارشد داخل صنعت پتروشیمی حضور داشتند.

 

 

 

 اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید