خیز پالایشگران کره‌ای به سمت تجارت پتروشیمی

خیز پالایشگران کره‌ای به سمت تجارت پتروشیمی
(شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۵۲

شرکت‌های پالایشگر کره جنوبی به‌دنبال گسترش فعالیت‌های خود در زمینه تجارت مصحولات پتروشیمی هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از آن جا که پالایش نفت به‌شدت در برابر قیمت‌های جهانی نفت خام آسیب‌پذیر شده است و در عین حال افزایش نوسان‌های حاشیه سود پالایش و مقررات ‌محیط زیستی در سراسر جهان، شرکت‌های پالایش نفت کره جنوبی در حال گسترش تجارت خود در صنعت پتروشیمی هستند.

شرکت پالایش نفت اس‌اویل کره‌جنوبی در نظر دارد برای ساخت بزرگ‌ترین واحد کراکر بخار جهان در اولسان 7 میلیارد دلار در حوزه پتروشیمی سرمایه گذاری می‌کند.

این پروژه قرار است سال 2023 میلادی آغاز و تا 2026 به بهره‌برداری برسد، انتظار می‌رود این واحد سالانه 3 میلیون و 200 هزار تن انواع محصول پتروشیمی تولید کند و پیش‌بینی می شود حجم تجارت پتروشیمی این شرکت کره‌ای از 12 درصد به 25 درصد برسد.

شرکت جی‌اس کلتکس کره‌جنوبی در نوامبر امسال تولید الفین را در مجتمع یئوسو (Yeosu) آغاز کرد.

واحد کراکر با خوراک مخلوط جی‌اس کلتکس سالانه 750 هزار تن اتیلن، 500 هزار تن تن پلی‌اتیلن، 410 هزار تن پروپیلن، 240 هزار تن C4 و 410 هزار تن گازوئیل پیرولیز تولید خواهد کرد.

هیوندای کیمیکال که ازسوی هیوندای‌اویل بانک و لوته‌کمیکال راه‌اندازی شده، به‌تازگی یک واحد پتروشیمی خوراک سنگین در مجتمع دایسان هیوندای اویل‌بانک واقع در سئوسان ساخته است.

برخلاف واحدهای پتروشیمی موجود که از نفتا و گاز مایع به‌عنوان مواد خام استفاده می‌کنند، مجموعه هیوندای کمیکال نفت سنگین ارزان‌تر و گازهای فرعی مصرف می‌کند و برای تولید سالانه 850 هزار تن اتیلن و 500 هزار تن پروپیلن طراحی شده است.

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید