توسعه صنایع پائین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی

توسعه صنایع پائین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی
(شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۴۵

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در پی درخواست متقاضیان استفاده از تسهیلات قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، مهلت ارائه درخواست اولیه و بارگذاری مدارک و مستندات برای آخرین بار تمدید شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، رضا نکوئی مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهارکرد: در پی درخواست تعدادی از متقاضیان استفاده از تسهیلات قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی ؛ معاونت برنامه ریزی وزارت نفت مهلت ارائه درخواست اولیه و بارگذاری مدارک و مستندات در درگاه ملی مجوزها(G4B.ir یا mojavez.ir) را به مدت یکماه (پایان آذر ماه) و برای آخرین بار تمدید کرد.

وی با بیان این که قانون اصلاح موادی از قانون حمایت از توسعه صنایع پائین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی و آئین نامه اجرایی آن در اواخر سال گذشته ابلاغ شد گفت: متقاضیان مشمول فراخوان وزارت نفت با پذیرفتن شرایط این قانون(جزئیات فراخوان در سامانه petrorefinery.mop.ir) و اخذ مجوز می توانند از تسهیلات آن بهره مند شوند.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: شرکت های مجری این طرح باید حداقل پانزده درصد از منابع لازم برای اجرای طرح را متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح و مراحل تامین مالی ، از طریق آورده خود تامین کنند.

نکوئی افزود: همچنین شرکت های مجری طرح موظفند حداکثر دو سال پس از دریافت مجوز ، نسبت به واگذاری حداقل سی درصد از سهام شرکت مجری طرح از طریق عرضه سهام یا از طریق صندوق سرمایه گذاری پروژه در چهارچوب قوانین مربوط با انتشار اوراق بهادار قابل تبدیل به سهام اقدام کنند و تمام منابع حاصل از این واگذاری باید صرفا در اجرای طرح مذکور هزینه شود.

وی تصریح کرد: این شرکت ها از دوره تنفس خوراک از زمان شروع تولید طرح با حداقل هشتاد درصد ظرفیت تولید محصولات در مجوز طرح استفاده خواهندکرد.

بر اساس این گزارش ، "بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی وزارت نفت مهلت ارسال درخواست و بارگذاری مدارک و مستندات متقاضیان طرح های پتروشیمی (با خوراک پروپان و یا بوتان) جهت بهره مندی از تسهیلات قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی در درگاه ملی مجوز های کشور (سامانه G4B)، تا پایان آذرماه سال 1401 برای آخرین بار تمدید شد."اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید