نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

بخش اول - ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بها غرفه

بخش دوم- ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی

بخش سوم- ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها

بخش چهارم - امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها

بخش پنجم- ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزرو شده

بخش ششم- واگذاری و چیدمان غرفه ها

بخش هفتم- حفاظت و امنیت غرفه ها

بخش هشتم - تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه

بخش نهم - ضوابط صدور کارت شناسایی و کارت پارکینگ

بخش دهم - نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه

بخش یازدهم - سایر موارد


ضمن استقبال از توجه و تمایل آن واحد محترم نسبت به حضور در دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ، توجه جنابعالی را به این نکته جلب می نماید که عدم مطالعه کامل مقررات نمایشگاهها همواره باعث بروز پاره ای مشکلات در امر برپایی نمایشگاه می شود که ناشی از عدم آگاهی شرکت کنندگان از قوانین و ضوابط موجود در این خصوص می‌باشد . لذا از کلیه متقاضیان محترم تقاضا می‌شود قبل از تکمیل نمودن فرم پیش ثبت نام و حضور در نمایشگاه این مقررات را بطور کامل و دقیق مطالعه فرمایند.

تکمیل فرم پیش ثبت نام از سوی شرکت کننده به برگزارکننده بدین معنی تلقی می‌شود که متقاضی مشارکت در نمایشگاه بدواً مقررات مربوطه را مطالعه نموده و با علم و آگاهی کامل از قوانین موجود نسبت به انجام مراحل ثبت نام و حضور در نمایشگاه اقدام نموده است. لذا مسئولیت هرگونه اقدام یا ناهماهنگی که بدلیل عدم آگاهی از مقررات نمایشگاه از سوی شرکت کنندگان صورت پذیرد بر عهده ایشان بوده و برگزارکننده از عواقب ناشی از آن مبرا می باشد.


بخش اول - ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بهاء غرفه

 1. متقاضیان ثبت نام در نمایشگاه می‌باید فرم پیش ثبت نام را صرفاً به صورت اینترنتی و در مهلت مقرر تکمیل نمایند.
 1. هر شرکت کننده مجاز به انتخاب یک غرفه می باشد. در صورت تمایل به انتخاب غرفه های کناره سالن‌ها ، امکان انتخاب و رزرو دو غرفه نیز (به شرط مجاورت با یکدیگر) وجود خواهد داشت .
 2. برگزارکننده در پذیرش درخواست‌ها اختیار تام دارد.
 3. تمامی شرکت کنندگان محترم صرفنظر از اینکه در بخش ریالی یا ارزی ثبت نام می کنند و یا غرفه با تجهیزات یا خودساز انتخاب می نمایند می باید به همراه فرم ثبت نام خود ، یک فقره چک به عنوان تضمین اجرای این مقررات ( که پس از امضاء فرم ثبت نام به منزله تعهدات ایشان خواهد بود) به ارزش 10.000.000 ریال به ازاء هر مترمربع غرفه به ستاد برگزاری نمایشگاه تحویل نمایند . به موجب امضاء فرم ثبت نام ، شرکت کننده برگزارکننده را مجاز می نماید تا درصورت هرگونه عدول از مقررات که مستلزم پرداخت هزینه یا جریمه ای از سوی غرفه دار باشد از محل این چک برداشت نماید . این موارد عمدتاً شامل تضمین مقررات غرفه سازی و تخریب به موقع غرفه خودساز و خروج تجهیزات و ضایعات غرفه ها رأس مهلت اعلام شده، تضمین رعایت مقررات ارزی و ریالی ، تضمین پرداخت بدهی های معوق ،‌ عدم آسیب رساندن به سالن ها و کلا سازه های درون نمایشگاه در هنگام ورود و خروج کالا و هر موردی که به دلیل سهل انگاری مشارکت کننده موجب جریمه برگزارکننده از سوی شرکت سهامی نمایشگاه های ج.ا.ا گردد. درصورتی که مبلغ بدهی شرکت کننده به ویژه به دلیل ارزی شدن فضای غرفه، از مبلغ کل چک تضمین بیشتر شود ، رقم باقیمانده می باید پیش از خاتمه نمایشگاه به طور کامل تسویه گردد . بدیهی است هرگونه همکاری بعدی ستاد با شرکت کنندگان اعم از واگذاری غرفه و صدور مجوزهای لازم ، منوط به دریافت چک تضمین خواهد بود . ضمناً در متن چک تضمین فقط عبارت " در وجه شرکت ملی صنایع پتروشیمی " درج شده و از ذکر عباراتی نظیر "بابت تضمین" یا "بابت مشارکت" و امثالهم خودداری گردد درغیر این صورت چک مذکور مورد قبول نبوده و عودت می گردد . بدیهی است پس از پایان نمایشگاه و در صورت انجام تسویه حساب کامل توسط شرکت کننده چک مربوطه مسترد خواهدگشت.
 4. 100 درصد هزینه مشارکت بر اساس فضای رزرو شده بصورت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی بانک ملت انجام وو رسید آن را به همراه فرم‌های درخواست مشارکت به ستادبرگزاری تحویل گردد.
 5. تاریخ آغاز پیش ثبت نام از طریق درج آگهی در جراید کثیرالانتشار و نیز از طریق وب سایت رسمی نمایشگاه (www.iranplast.ir) و ارسال پیامک به مشارکت کنندگان دوره قبل، م به آگاهی خواهد رسید .
 6. به منظور رعایت عدالت،‌ تخصیص غرفه ها و انتخاب مکان غرفه براساس اولویت زمانی ثبت نام اینترنتی میباشد . بدین معنی که متقاضیان محترم از زمان آغاز ثبت نام و براساس گروه کالایی خود می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی نمایشگاه و مشاهده نقشه سالن های مربوط به گروه خود نسبت به انتخاب غرفه مورد نظر اقدام نمایند . بدیهی است در این خصوص برگزارکننده دخل و تصرفی در تعیین مکان غرفه نخواهد داشت .
 7. واریز وجه غرفه به صورت آن لاین و از طریق درگاه بانکی مندرج در وب سایت رسمی نمایشگاه ایران پلاست و بلافاصله پس از رزرو غرفه امکان پذیر خواهد بود. در صورت عدم واریز به موقع هزینه غرفه انتخاب شده تا یک ساعت پس از رزور آن،‌‌رزرواسیون ابطال و مکان رزرو شده به عنوان غرفه آزاد در اختیار سایر متقاضیان قرار خواهد گرفت.
 8. متقاضیانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام و یا جانمایی در نمایشگاه نشده اند می‌باید درخواست مشارکت خود را کتباً به برگزارکننده نمایشگاه ارسال نمایند تا درصورت انصراف یا حذف هریک از واحدهای ثبت نام شده ، به ترتیب اولویت زمانی ارسال درخواست‌ها با ایشان تماس حاصل و نسبت به جایگزینی متقاضیان جدید اقدام گردد .
 9. درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آنها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزارکننده انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به تکمیل اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل در فرم درج مشخصات شرکت‌ها (فرم شماره 3) از طریق وب سایت می باشند.
 10. اطلاعات تکمیل شده در فرم مشارکت توسط شرکت کنندگان به همان صورت در کتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آنها مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود.
 11. درخواست اعمال هر گونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرمها، تنها در مدت زمان معین "اصلاح و ویرایش اطلاعات کتاب" (30-24 بهمن 1394) از طریق وب سایت نمایشگاه، توسط شرکت کننده امکانپذیر خواهد بود.
 12. حق انتخاب مکان غرفه براساس اولویت جانمایی در هنگام ثبت نام میباشد. بدین معنی که متقاضیانی که سریعتر نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه مشارکت خود اقدام نمایند ، در خصوص انتخاب مکان غرفه بر سایرین تقدم خواهند داشت.
 13. براساس ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور به تمامی مبالغ قابل پرداخت توسط شرکت کنندگان، علی الحساب 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.

بخش دوم - ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی

 1. فقط کالاهایی مجاز به ارائه در نمایشگاه می باشند که در چارچوب موضوع نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل کالایی در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد . در صورت تولید چند نوع محصول توسط یک واحد تولیدی و یا ورود چند نوع کالا توسط یک واحد بازرگانی و صرفا " نمایش کالاهای مرتبط با موضوع نمایشگاه مجاز بوده و ارائه سایر اقلام ممنوع میباشد.
 2. ارائه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است
 3. فروش مستقیم کالا ها در محل غرفه و در ایام برپایی نمایشگاه ممنوع می باشد. لیکن بازاریابی کالا یا خدمات و صدور فاکتوردر محل نمایشگاه و تحویل آنها پس از پایان نمایشگاه بلامانع است .
 4. کالاهای ارائه شده در نمایشگاه و نیز عرضه اقلام تبلیغاتی مانند پوستر ، بروشور، کاتالوگ ، عکس ، فیلم و... مربوط به کالاهای خارجی که در آنها از تصاویر مغایر با شعائر اسلامی استفاده شده است در محل غرفه ممنوع می باشد.

بخش سوم - ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها

19. در صورتی که نمایش کالا توسط واحد تولیدی صنعتی (دارای پروانه بهره برداری) گواهی فعالیت صنعتی و کارت شناسایی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی (دارای پروانه صنفی تولیدی) صورت گیرد و با مارک یا نام شرکت ایرانی تبلیغ شود کالا ایرانی محسوب و هزینه ها به صورت ریالی دریافت میگردد. ارائه مدارک معتبر در این خصوص ضروری است .

20. کلیه کالاهایی که با مشخصات مندرج در بند فوق در مناطق آزاد تجاری تولید و ارائه میگردد ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت خواهد شد . لیکن در صورتی که با مارک خارجی تبلیغ گردند هزینه های مربوطه به صورت 70% ریالی و30% ارزی محاسبه خواهد شد.

21. کالاهایی که با مارک خارجی ثبت شده و براساس سرمایه گذاری مشترک شرکتهای خارجی در ایران تولید میگردد با ارائه مجوزهای مربوطه از سوی وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیأت دولت ، ریالی محاسبه خواهد شد.

22. عرضه هرگونه کالای خارجی و یا حتی نمایش پوستر، بروشور، فیلم یا عکس آن و بطور کلی هرگونه تبلیغ برای کالای خارجی صرفنظر از نحوه ورود آن به کشور و حتی در صورتیکه شرکت عرضه کننده کالا ایرانی باشد، خارجی محسوب شده و هزینه غرفه کلاً بصورت ارزی محاسبه می شود.

23. درج هرگونه نام ، آرم، برند یا لوگوی خارجی در داخل بروشور، کاتالوگ کالا ، کارت ویزیت شرکت یا سایر اقلام چاپی و همچنین اشاره به این نکته که در تولید بخشی از کالا از مواد اولیه یا قطعات خارجی استفاده شده ، حتی در صورتی که کالا یا خدمات معرفی شده در غرفه تمامی ویژگیهای غرفه ریالی را دارا باشد موجب خواهد شد که حداقل بخشی از فضای غرفه ارزی محاسبه گردد . لذا مقتضی است کاتالوگ ، بروشور و یا سایر اقلام تبلیغاتی خود را که قصد عرضه در نمایشگاه دارید ، پیش از تکثیروآماده سازی به ستادبرگزاری نمایشگاه ارائه و تأییدیه دریافت نمایید ، درغیر این صورت مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود .

24. وجود هرگونه آرم ، مارک ، برچسب و مشابه آنها برروی کالا یا دستگاهها که نشان دهنده ساخت دستگاه یا قطعاتی از آن در خارج از کشور باشد ، موجب ارزی شدن مبنای محاسبه هزینه غرفه، ارزی خواهد بود . ضمناً چنانچه هیچگونه مارکی برروی دستگاه یا کالا وجود نداشته باشد ، باید مدارک مستند مبنی بر تولید داخل بودن کالا یا دستگاه ارائه شود در غیر این صورت کالای مربوطه خارجی محسوب میشود .

25. تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شرکتهای خارجی به هرصورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی میباشد . ضمناً شرکتهایی که نمایندگی انحصاری یک یا چند شرکت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را که به تأیید شرکت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزارکننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان کالا توسط شرکتهای دیگر اعتراضی از سوی شرکت نماینده پذیرفته نخواهد بود.

26. کالاهای تولیدی ایرانی که تحت لیسانس کشورهای خارجی هستند در صورتی که با نام شرکت ایرانی ثبت شده در ایران معرفی و تبلیغ شوند ، هزینه های مربوطه به صورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد . لیکن در صورتی که با نام شرکت خارجی معرفی و تبلیغ شوند هزینه غرفه بصورت 30% ارزی و 70% ریالی بر اساس متراژ غرفه محاسبه می گردد.

27. در صورت عرضه کالای خارجی مشابه داخلی آن بصورت نمونه در غرفه های داخلی که صرفاً بمنظور مقایسه با تولید داخلی آن باشد (با ارائه مدارک کافی مبنی بر تولید داخل بودن آن کالا)، هزینه مشارکت بصورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد. در این حالت باید مارک کالای خارجی پوشانده شود .

28. معرفی خلاقیت‌های فنی و نرم افزاری (اتوماسیون) درصورت عدم تبلیغ شرکت‌های خارجی (به صورت پوستر، بروشور و یا کالا) ریالی محاسبه میشود.

29. در صورت نمایش کالای مونتاژ شده خارجی با نام ایرانی با ارائه مدارک مستند ، هزینه مشارکت بصورت ریالی محاسبه می گردد. لیکن نمایش قطعات خارجی آن کالا به طور منفصل بصورت ارزی محاسبه خواهد شد.

30. در صورتی که جهت معرفی کالا یا نوع فعالیت شرکت نیاز به استفاده از یک دستگاه خاص خارجی صرفاً بعنوان ابزار کار وجود داشته باشد چنانچه مارک دستگاه خارجی پوشانده شده و قابل رؤیت نباشد و هدف تبلیغ مارک شرکت خارجی نباشد ، هزینه مشارکت ریالی محاسبه میشود.

31. درصورت ارائه توأمان کالای ایرانی و خارجی در داخل غرفه ، کالاها باید به طور کامل از یکدیگر جدا و تفکیک شوند . بدین منظور ضروری است که بین این دو قسمت بوسیله جداکننده کاملاً مشخص نظیر پانل ، زنجیر، دیواره و چیزی مشابه آنها یک مرزبندی مشهود و واضح انجام پذیرد تا امکان تعیین دقیق متراژ هر قسمت فراهم باشد . درغیر اینصورت فقط نظر کمیته ارزی - ریالی ملاک تعیین متراژ ارزی در اینگونه غرفه ها خواهد بود .

32. متراژ دفتر یا محل پذیرایی(VIP) در غرفه های ارزی یا بخش ارزی غرفه های ارزی - ریالی ، بصورت ارزی محاسبه میشود .

33. شرکتهای عرضه کننده خدمات مشاوره ای ، طراحی سیستم و غیره در صورت عرضه کالایی به منظور معرفی نوع خدمات خود درصورت احراز شرایط ماده 21 به صورت ریالی و یا در قالب مواد 22و23 عمل خواهد شد و درغیر این صورت کلاً به صورت ارزی محاسبه میشود.

34. چنانچه نمایش کالا توسط واحد تولیدی داخلی ( با ارائه مدارک کافی ) انجام می شود درصورتیکه قسمتی از کالا یا مواد اولیه آن خارجی باشد ولی اصل کالا با مارک ایرانی معرفی و تبلیغ شود (به شرط عدم تبلیغ برای قسمتهای خارجی)، کالا ایرانی محسوب شده وهزینه ها بصورت ریالی دریافت میگردد.

35. معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی توسط نمایندگان مجاز داخلی (با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه) مشروط بر عدم نمایش کالا یا خدمات همان شرکت خارجی در داخل غرفه ، بر مبنای 30% ارزی و 70% ریالی محاسبه خواهد شد . بدیهی است نمایش کالا و قطعات منفصل مربوطه در اینگونه غرفه ها ممنوع می باشد.

36. در ایام برپایی نمایشگاه تمامی غرفه های داخلی از سوی هیأت بازرسی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران به منظور رعایت ضوابط ارزی و ریالی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در صورتیکه هیأت مذکور، هرگونه موردی را مبنی بر انجام تبلیغات خارجی و یا عرضه کالاهای خارجی در غرف داخلی گزارش نماید، شرکت مربوطه اکیداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزی غرفه خود بر اساس گزارش هیأت فوق الذکر و انجام تسویه حساب کامل تا قبل از پایان نمایشگاه می باشد.

37. کلیه شرکت کنندگانی که با اطلاع از مقررات ذکر شده فوق در بخش داخلی شرکت نموده و هزینه غرفه خود را به صورت ریالی یا ارزی ـ ریالی پرداخت می‌نمایند ملزم به تکمیل و مهر و امضاء تعهدنامه ارزی که در لینک فرم‌هاو دستورالعمل‌های سایت نمایشگاه می‌باشد و ارائه آن به ستاد برگزاری الزامی است.

38. باتوجه به اینکه ضوابط مشارکت ارزی و ریالی شرکت کنندگان محترم در این مقررات به تفصیل ذکر شده است، عدم رعایت آنها قابل توجیه نبوده و ذکر آگاهی نداشتن از این موضوع قابل پذیرش نمی باشد.

بخش چهارم - امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها

39. حداقل متراژ غرفه های پیش ساخته با تجهیزات 12 مترمربع ، حداقل متراژ فضای بدون ساخت غرفه 24 متر مربع و حداقل متراژ فضای باز 30 متر مربع می باشد.

40. غرفه های پیش ساخته با تجهیزات متعارف در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. تجهیزات متعارف شامل پانل بندی اطراف، موکت کف، پیشانی نویسی، یک عدد پریز برق، روشنایی (3عدد لامپ100 واتو یا 1 عدد پروژکتور) 1 عدد میز و 2 عدد صندلی به ازاء هر 12 مترمربع میباشد.

41. به غرفه های بدون پیش ساخته (خودساز) تنها زمین غرفه تعلق خواهدگرفت و تأمین تمامی وسایل ساخت و دکوراسیون و نیز تجهیزات داخل غرفه برعهده شرکت کننده خواهدبود.

42. شرکت کنندگانی که فضای بدون غرفه سازی (غرفه خودساز) درخواست نموده و رأساً اقدام به ساخت و تجهیز غرفه خود می نمایند باید شرکت پیمانکار غرفه سازی خود را حداکثر تا 15 اسفند ماه 1394 از نمایشگاه کتباً به برگزار کننده معرفی نمایند. بدون معرفی کتبی غرفه ساز، امکان همکاریهای بعدی از سوی برگزارکننده با وی مقدور نخواهد بود. لطفاً زمان ذکر شده را حتماً مد نظر قرار دهید تا در صورتی که نیاز به انجام تغییراتی در نقشه ساخت و ساز غرفه وجود داشت فرصت انجام اصلاحات وجود داشته باشد . نقشه غرفه سازی باید حاوی اطلاعات کاملی در خصوص ابعاد غرفه (طول، عرض و ارتفاع) ، مصالح به کار رفته در آن، انشعاب برق ، نوع کف سازی و سایر اطلاعات مورد نیاز باشد.

43. شرکت کنندگان محترم می باید تمامی ضوابط و دستورالعمل های فنی مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پیمانکار خود گوشزد نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه برگزارکننده هیچگونه ارتباط حقوقی با پیمانکاران غرفه ساز ندارد، لذا در صورت وارد شدن خسارت به تأسیسات و تجهیزات سالن از سوی پیمانکار غرفه سازی یا رعایت نکردن ضوابط و مقررات جاری توسط وی، شرکت کننده اصلی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود. ضمناً عدم رعایت و اجرای ضوابط فنی که از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تدوین شده مشمول جریمه میگردد که جدول میزان آنها در لینک فرمها ودستورالعمل ها سایت نمایشگاه موجود است و در صورت بروز تخلف ، پرداخت جرائم مربوطه توسط شرکت کننده الزامی خواهد بود.

44. شرکت کنندگانی که رأساً مبادرت به ساخت غرفه می نمایند ، لازم است فرم تعهد نامه و تاییدیه غرف خودساز را از سایت نمایشگاه( لینک فرم‌ها ودستورالعمل‌ها- سایر فرمهای ضروری) برداشته و پس از تکمیل به همراه 4 سری کامل از نقشه ساخت و ساز غرفه را که در آن طول ، عرض وارتفاع غرفه ، جنس سازه ، نوع کف سازی و ارتفاع آن و سایر مختصات فنی لازم ذکر شده باشد ، به انضمام نقشه انشعاب برق حداکثر تا 25 اسفندماه 1394 به برگزار کننده تحویل نمایند. در صورت عدم تطبیق نقشه با ضوابط فنی نمایشگاه و امکانات و تأسیسات سالنها، تغییراتی در نقشه اعمال خواهد شد که رعایت آنها ضروری می باشد.

45. برای غرفه های موضوع بند فوق انشعاب برق فقط تا محل نزدیکترین پست برق سالن تأمین میشود ، لذا ضروری است غرفه داران محترم نسبت به تهیه کابل برق به متراژ لازم، تابلو برق، فیوز و دیگر ملزومات مورد نیاز خود اقدام نمایند.

46. برابر دستور العمل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، طرح تمامی غرفه های خودساز می باید از سوی یک نفر مهندس ناظر به تأیید رسیده و در فرم تعهدنامه و تأییدیه غرف خودساز نیز در محل تعیین شده امضا و مهر مهندس ناظر درج گردد. فرمهایی که فاقد امضا و مهر مهندس ناظر باشد قابل بررسی و تأیید از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه نمی باشد.

47. برای غرف خودساز، ورود هرگونه تجهیزات غرفه سازی به داخل محوطه نمایشگاه مستلزم اخذ مجوز از ستاد برگزاری نمایشگاه می باشد. در صورت تأیید نقشه ها توسط ستاد برگزاری ، مجوز ساخت و ساز به متقاضی ارائه خواهد شد.

48. انجام هرگونه ساخت و ساز در غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده ساخته میشود و یا اجرای دکوراسیون و کف سازی و نظایر آن در این غرفه ها مجاز نبوده و مجوزی جهت ورود مصالح و وسایل غرفه سازی (چوب ، نئوپان ، سازه و...) برای اینگونه غرفه ها صادر نمیشود .

49. شرکت کنندگانی که رأسا اقدام به غرفه سازی میکنند لازم است فرم درخواست برق را از وب سایت نمایشگاه ایران پلاست برداشته و پس از تکمیل و اخذ تأییدیه از ستاد برگزاری ، آنرا به واحد برق مدیریت ساختمان و تاسیسات نمایشگاه بین المللی ایران واقع در ساختمان معاونت نمایشگاهی، طبقه همکف، واحد برق تحویل نمایند تا نسبت به دایر نمودن انشعاب برق متقاضیان اقدام گردد.

50. در صورت نمایش ماشین آلات سنگین و حجیم یا مرتفع که ورود آنها به داخل سالن نیاز به استفاده از جرثقیل دارد و نیز ماشین آلات با توان مصرفی زیاد که جهت نمایش طرز کار آنها نیاز به برق 3 فاز با آمپر بالا هست ، مراتب باید به هنگام ثبت نام و قبل از جانمایی به ستاد برگزاری اعلام گردد .

51. آخرین زمان صدور مجوز ساخت و ساز، یک ماه قبل از افتتاح نمایشگاه می باشد و پس از آن به هیچوجه امکان صدور مجوز ساخت و ساز وجود نخواهد داشت .

52. استفاده از هرگونه مصالح ساختمانی نظیر گچ ، سیمان ، ماسه بادی ، ماسه ، پوکه ، شن ، سنگ ریزه ، خاک رس ، تیغه گچی ، بلوک و نظایر آنها و نیز آهن آلات خام ،‌ نئوپان ، ام دی اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنین دستگاه برش ، اره دیسکی ، دستگاه جوش(بالاتر از 50 آمپر) ، پمپ باد (بالاتر از 20 لیتر) ، پیستوله رنگ پاشی و ابزار و ادوات مکمل یا مشابه آنها در داخل سالن ها جهت ساخت غرفه اکیداً ممنوع بوده و شرکت کنندگان تنها میتوانند از سازه های آماده و سبک استفاده نموده و یا قالب ،‌ اسکلت و سازه ها را از قبل در محل کارگاه شرکت یا کارگاه غرفه سازی آماده و در محل غرفه فقط آنرا مونتاژ نمایند.

53. پرسنل غرفه سازی حتماً می باید اصول ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات و ابزار مناسبی که موجب افزایش ضریب ایمنی کار میباشد استفاده نمایند . همچنین به کارگیری نیروهای زبده فنی الزامی بوده و ضروری است از بکارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه خودداری گردد.

54. ارتفاع مجاز جهت غرفه سازی در سالن‌های مختلف متفاوت است . لذا حتماً به ارتفاع مجاز قابل اجرا در هر سالن دقت کافی بفرمایید.( لینک فرم‌ها ودستورالعمل‌ها سایت نمایشگاه).

55. در صورتی که ساخت غرفه در دو طبقه انجام می پذیرد ، مراتب باید حداکثر تا تاریخ 15 اسفند ماه 1394 بصورت مکتوب با ذکر ارتفاع و نوع کاربری طبقه دوم به برگزارکننده اعلام و پس از تأیید برگزار کننده به اجرا درآید. در غیر اینصورت چنانچه به هنگام اجرای طرح و ساخت غرفه مشکلی بروز نماید مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود. ضمناً طبقه دوم حتماً باید غیرمسقف باشد . هزینه کل متراژ طبقه دوم بر مبنای 50% هزینه معمول اجاره بهاء غرفه (باضافه ارزش افزوده) در سطح محاسبه و اخذ خواهد شد .

56. به منظور افزایش ضریب ایمنی غرفه ها ، ضروری است امکان رویت تمامی قسمت‌های داخلی غرفه اعم از انباری ،‌ آبدارخانه ،‌ دفتر و غیره فراهم باشد . ساخت هر قسمت از غرفه به شکلی که داخل آن قابل رویت نباشد مشول جریمه خواهد بود.

57. شرکتهای غرفه ساز حتماً به پرسنل خود تأکید نمایند که جهت استفاده از انشعاب برق و آب و یا هرگونه ملزومات دیگر مراتب را فقط با مدیر سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوی برق سالن، کابلها، لوله های آب، شیر آتش نشانی و سایر امکانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن خودداری نمایند. بدیهی است در صورت بروز خسارت به تجهیزات فوق توسط شرکت کننده یا پیمانکار ساخت و ساز غرفه، جبران خسارت مربوطه بر عهده شرکت کننده خواهد بود. مدیر سالن از زمان تحویل سالن تا پایان برگزاری نمایشگاه در محل سالن حاضر خواهد بود. نام مدیران سالن ها و شماره تلفن های همراه ایشان در محل ورودی های سالن ها نصب خواهد شد.

58. با توجه به اینکه روز قبل از افتتاح و بر اساس اطلاعیه های صادره از سوی ستاد برگزاری فقط برای چیدمان و تزئین داخلی غرفه ها و کارهای نهایی و تکمیلی در نظر گرفته شده، هرگونه برشکاری، سمباده زنی و کلا" اقداماتی که موجب پراکنده شدن گرد و خاک و سرایت آنها به غرفه های مجاور گردد و اعتراض سایر غرفه داران را به همراه داشته ، ممنوع میباشد . لذا این گونه عملیات باید حداکثر تا ساعت 10 شب 22/01/1395 به اتمام برسد.

59. با توجه به ضرورت دسترسی آسان نیروهای آتش نشانی به تمام نقاط سالنها ، هیچیک از وسایل غرفه سازی و یا مصالح و لوازم اضافی نباید در پشت غرفه های مجاور دیوار قرار گیرد لذا وجود اینگونه اقلام در پشت غرفه های کناره سالنها ، مشمول جریمه بوده و صاحب آنها ملزم به خروج آنها از سالن میباشد .

60. مقتضی است تا ساعت 6 بعدازظهر روز 24/01/1395 آماده سازی غرفه و چیدن کالاها و تخلیه اقلام اضافی غرفه ها به پایان برسد در غیر اینصورت و چنانچه اداره حراست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اقدام به بستن سالنها نماید هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزار کننده نبوده و متأخرین میباید به محض اعلان مسئولین حراست، باقیمانده وسایل غرفه سازی خود را از سالن تخلیه و سریعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطراف آن و خروج از سالن اقدام نمایند.

61. ریختن مصالح اضافی و نخاله در فضای باز اطراف سالن اکیداً ممنوع است . زباله های کوچک فقط در سطلهای زباله بیرون از سالن و نخاله های بزرگ مانند تکه های چوب و نئوپان ، سنگ، قطعات فلزی و مانند اینها باید حتماً به خارج از محوطه نمایشگاه انتقال یابد . در صورت عدم رعایت این نکته و گزارش مدیران سالن یا اداره خدمات ، واحد متخلف مشمول جریمه خواهد شد.

62. در صورتیکه ساخت و ساز غرفه توسط شرکت کننده انجام می پذیرد و چنانچه ارتفاع غرفه طبق نقشه های اعلام شده بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است که قسمتهای پشت سازه ها به ویژه نئوپان، چوب و شبکه های آهنی ، رنگ آمیزی و یا با دکور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد منظره شدن غرفه های مجاور نگردد. ضمناً بر روی قسمتهای پشت کار که مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود.

63. با توجه به اینکه امکانات آبرسانی در تمام نقاط سالنهای نمایشگاهی وجود ندارد لذا در صورت نیاز به انشعاب آب (غیرآشامیدنی) جهت نمایش یک دستگاه خاص، لازم است فرم درخواست انشعاب آب از لینک فرمها ودستورالعمل‌ها در سایت نمایشگاه تهیه و تکمیل گردد . فرم مذکور نیز میباید به تأیید ستاد برگزاری نمایشگاه رسیده و سپس به واحد آبرسانی واقع در طبقه زیرین ساختمان اداری در محوطه محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران تحویل گردد . ضمناً تنها در صورت وجود امکانات فنی لازم در سالن ، انشعاب آب برقرار می گردد .

64. غرفه سازان محترم توجه داشته باشند که جهت نصب پایه ها و سازه های غرفه خود از سوراخ کردن زمین غرفه و دیوار اطراف آن و همچنین فضای باز نمایشگاه اجتناب ورزند . ایراد خسارت به زمین و دیوار محوطه سالن ها مشمول پرداخت جریمه خواهد بود که بر اساس اعلام مدیریت ساختمان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تا قبل از پایان نمایشگاه اخذ میگردد . (جدول خسارات در وب سایت نمایشگاه ایران پلاست موجود است) ضمناً در صورت ایراد هرگونه خسارت به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آنها جبران خسارت وارده بر عهده شرکت کننده بوده و هزینه آن میباید براساس اعلام برگزارکننده، توسط شرکت کننده پرداخت گردد.

65. در صورت عدم اتمام به موقع عملیات غرفه سازی از سوی شرکت‌هایی که رأساً ‌اقدام به ساخت غرفه خود می نمایند و با توجه به اینکه این تأخیر موجب بروز مشکلات متعدد در امر برپایی نمایشگاه شده و چهره نمایشگاه را مخدوش می نماید، برگزار کننده می تواند در این خصوص نسبت به عملکرد شرکت کننده ادعای خسارت نماید.

بخش پنجم – ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزرو شده

66. کاهش متراژ و یا انصراف از مشارکت می باید حداکثر تا 45 روز قبل از افتتاح نمایشگاه رسماً و بصورت مکتوب به برگزارکننده اعلام گردد . در اینصورت پس از کسر 30 درصد از مبالغ واریزی، برگزارکننده نسبت به استرداد مابقی اقدام خواهد نمود.

67. در فاصله زمانی کمتر از 45 روز تا زمان افتتاح، به هیچوجه درخواست انصراف پذیرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصیص یافته در نمایشگاه هیچگونه وجهی مسترد نشده و برگزارکننده مجاز میباشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضی اولیه و به منظور پیشگیری از خدشه دار شدن چهره و ظاهر نمایشگاه ، (چه به صورت رایگان و چه درقبال دریافت وجه غرفه) به سایرین واگذار نماید . لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامی جوانب و شرایط کاری خود را به درستی سنجیده و پس از حصول اطمینان از امکانات و مقدورات خود نسبت به مشارکت در نمایشگاه اقدام نمایند تا از بروز مسائلی که بر روند اجرایی نمایشگاه بویژه در روزهای نزدیک به افتتاح آن ، تأثیر منفی باقی می گذارد جلوگیری شود. ضمناً کاهش فضا در فاصله زمانی کمتر از 45 روز تا افتتاح نمایشگاه امکانپذیر نمی باشد.

68. شرکت کنندگانی که در مدت زمانی کمتر از 45 روز به افتتاح نمایشگاه ثبت نام نمایند نیزدر صورت انصراف مشمول بند فوق خواهند بود.

بخش ششم- واگذاری و چیدمان غرفه ها

69. تأیید محل غرفه ها بر عهده برگزارکننده می باشد. لذا در صورتی که پس از انتخاب غرفه ای توسط متقاضی ، ضوابط مربوطه از قبیل گروه کالایی صحیح، در نظر گرفتن وزن ماشین آلات و مانند اینها رعایت نشده باشد ، برگزار کننده میتواند نسبت به تغییر مکان متقاضی و اصلاح وضعیت استقرار وی اقدام نمایند .

70. با توجه به معماری داخل سالن ها قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد که تا حد امکان در غرفه های کمتری ستون قرارگیرد، لیکن در هرصورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت که محل قرارگیری آن برروی نقشه مشخص شده است. لذا در صورت قرارگرفتن ستون در داخل یا جلوی غرفه ، لطفاً به هنگام طراحی و ساخت غرفه به این نکته و نیز ابعاد ستونها دقیقاً‌ توجه نموده و ضمنا ًاز هر گونه رنگ آمیزی ستون و تابلوی برق نصب شده بر روی آن خودداری فرمایید.

71. برابر دستورالعمل صادره از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، سالنهای تحت پوشش از 3 روز قبل از افتتاح در اختیار برگزار کننده قرار میگیرد . لذا لازم است شرکت کنندگان محترم بویژه کسانی که راساً نسبت به ساخت غرفه اقدام می کنند تدارکات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله کوتاه موجود امکان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد.

72. غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده احداث میشود، یک روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد.

73. ورود هرگونه وسیله نقلیه جهت تخلیه بار و کالا به داخل سالنها ممنوع بوده و از محل ورودی سالنها تا محل غرفه ، هرگونه کالا یا وسیله فقط میتواند توسط چرخ دستی و یا توسط کارگران حمل شود . ضمناً در ایام قبل از افتتاح نمایشگاه که زمان آماده سازی غرفه ها میباشد فقط ورود وانت و کامیون حامل تجهیزات غرفه سازی صرفاً با مجوز ذکر شده در بند 45 به محوطه نمایشگاه مجاز بوده و ورود خودروهای شخصی به محوطه اکیداً ممنوع میباشد.

74. واگذاری غرفه به دیگران و یا شراکت با سایر واحدها مجاز نبوده و مشمول جریمه میگردد .

75. ورود و تخلیه کالاها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالنها و یا در محوطه باز و با رعایت مقررات مربوطه بلامانع میباشد ولی پس از اتمام نمایشگاه ، جابجایی و خروج کالاها از سالنها و محوطه باز ( جهت حفظ ایمنی کالاهای سایر مشارکت کنندگان و محیط نمایشگاه ) صرفا"توسط پیمانکار مستقر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران انجام خواهد شد.

76. رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قراردادن کالاها یا دستگاهها خارج از حریم قانونی غرفه و حتی چند سانتیمتر تجاوز به فضای راهروها یا فضای پشت غرفه ها ـ حتی فضاهای خالی و غیرقابل استفاده ـ مشمول جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد.

77. نظافت داخل سالن تنها در محدوده راهروها برعهده برگزارکننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود . لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به کلی ممنوع میباشد . ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه اطراف سالن های برگزاری بر عهده برگزارکننده می باشد.

78. در صورت تقاضای وسایل یا تجهیزات اضافی جهت غرفه ها هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد.

79. لطفا" توجه داشته باشید که تعداد متعارف میز و صندلی درهر غرفه ، 2 عدد صندلی و 1 عدد میز به ازاء هر 12 مترمربع میباشد (فقط برای غرفه های ساخته شده توسط برگزارکننده) و اضافه برآن مشمول پرداخت هزینه خواهد شد . لذا خواهشمند است به مسئولین غرفه خود یادآوری نمایید که از برداشتن میز و صندلیهای دیگران خودداری نمایند.

80. مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی درخصوص خود ساز یا پیش ساخته بودن غرفه ، ملاک اقدامات بعدی قرار میگیرد. متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها براساس مندرجات فرم ثبت نام مدنظر قرار خواهد گرفت . لذا پس از تحویل غرفه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با آنچه که در فرم ثبت نام خود قید نموده اید ، بلافاصله مراتب را به ستاد برگزاری اعلام فرمایید.

81. چنانچه درخواست اولیه متقاضی ،‌ غرفه همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداکثر تا 45 روز قبل از افتتاح نمایشگاه امکان تغییر و عدم تجهیز آن وجود دارد. در غیراین صورت هزینه غرفه سازی که قبلاً از شرکت کننده اخذ شده، مسترد نمیگردد .

82. حتما" پس از تحویل غرفه خود ، متراژ آنرا اندازه گیری نمایید ، هرگونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در 2 روز اول برگزاری نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد.

83. چنانچه بدلیل حجم یا ابعاد کالا یا ماشین آلات نمایشی ، هرگونه افزایشی از سوی شرکت کننده ـ به ویژه در غرف خودسازـ در متراژ غرفه ایجاد شود جزو فضای غرفه و بعنوان بدهی محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت هزینه اضافه متراژ اقدام گردد. ضمن آنکه تجاوز به حریم راهروها علاوه بر هزینه معمول فضای اشغال شده ، مشمول جریمه نیز خواهد شد .

بخش هفتم- حفاظت و امنیت غرفه ها

85. بر اساس مقررات شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، از سوی برگزارکننده یک نسخه فرم حراست ، مربوط به مسائل حفاظتی (لینک فرمودستورالعمل) در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت که لازم است توسط مدیریت شرکت مطالعه و در وب سایت آپلود شود . تنها پس از ارائه فرم مذکور به ستاد برگزاری امکان تحویل کارت‌های شناسایی غرفه داران امکان پذیر خواهد بود.

86. مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن در ساعات برپایی نمایشگاه بر عهده شرکت کننده می باشد . پس از خاتمه ساعات کار نمایشگاه بین المللی ایران در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه بین المللی ایران خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد.

87. استفاده یا نگهداری مواد آتش زا و کارتن های خالی در داخل سالن به ویژه پشت پانلها ممنوع می باشد.

88. بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن های تحت پوشش اقدام شده و هزینه آن به صورت جداگانه از شرکت کنندگان اخذ خواهد شد . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر علاوه بر بیمه آتش سوزی اقدام نمایند .

89. مسئولیت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد.

90. در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، بایستی مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده میباشد.

91. درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند.

92. ساعت ورود بازدید کنندگان به داخل سالن، 9 صبح هر روز می باشد لیکن به منظور آماده سازی مجدد غرفه ها و نظافت سالن ها، هر روز از ساعت 30/8 صبح درب سالن‌ها باز می‌شود لذا مقتضی است از هر غرفه حداقل یک نفر از ساعت 30/8 جلو درب سالن حاضر باشد تا از بروز مسائلی نظیر فقدان یا سرقت کالاها جلوگیری شود، همچنین در صورت نیاز به ورود کالا یا وسایل به داخل غرفه نیز تنها بین ساعت 30/8 تا 9 صبح امکان پذیر خواهد بود.

93. در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و...... مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مدیر سالن برسد.

94. با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشکاری، برشکاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید.

بخش هشتم- تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه

95. تخلیه غرفه یا ترک آن تا آخرین ساعات برپایی نمایشگاه در پایان روز برگزاری، مجاز نمی باشد . تخلیه غرفه ها از روز بعد ازخاتمه نمایشگاه آغاز شده و می باید حداکثر ظرف 24 ساعت به پایان برسد.

96. در آخرین روز نمایشگاه، زمان بازگشایی سالنها جهت تخلیه و خروج کالاها به غرفه داران اعلام خواهد شد . مقتضی است از همان ابتدای تخلیه غرفه ها تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا کالاها در محل غرفه خود حاضر باشند. حتی اگردر روز نخست آمادگی خروج کالاهای خود را ندارند ضروری است حتماً فردی را به منظور مراقبت از کالاهای خود در داخل غرفه بگمارند. . بدیهی است با بازگشایی سالنها همه گونه افرادی اعم از باربر، کارگر، نظافتچی و....... به داخل سالنها وارد میشوند که در این میان افراد متفرقه و سودجو هم فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را پیدا خواهند نمود. لذا پس از بازگشایی سالنها در روز پس از خاتمه نمایشگاه، مسئولیت حفاظت و نگهداری کالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب، مستقیماً بر عهده صاحبان کالا خواهد بود.

97. شرکت کنندگانی که رأساً نسبت به دکوراسیون غرفه خود اقدام می کنند باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دکوری و تخلیه بقایای آن اقدام نمایند.

98. در صورت عدم تخلیه و خروج به موقع غرفه، برگزارکننده نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جابجایی و انبارداری از صاحب کالا اخذ خواهد شد. ضمن آنکه مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب کالا میباشد.

99. چنانچه بخشی از هزینه های مشارکت شرکت کنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه، ساخت و ساز، اجاره تجهیزات اضافه، هزینه برق اضافی، مابه التفاوت مغایرت متراژ ارزی و ... بطور کامل پرداخت نشده باشد ، پیش از تسویه حساب کامل ، خروج کالاها مجاز نخواهد بود.

100. چنانچه در هنگام ورود یا خروج کالا به درون محوطه نمایشگاه چنانچه به هریک از سازه های نمایشگاهی از قبیل فضای باز،‌درب سالن ها،‌نمای بیرونی سالن ها،‌ داخل سالن ها و ... آسیبی وارد شود،‌ خسارت آن مطابق با نظر شرکت سهامی نمایشگاه های ج.ا.ا از شرکت کننده دریافت می شود.

بخش نهم- ضوابط صدور کارت شناسایی و کارت پارکینگ

100. برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزارکننده کارت شناسایی عکس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی و کارت پارکینگ و عکس 4×3 یا 3×2 کلیه پرسنل داخل غرفه به سایت رسمی نمایشگاه اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، 30 بهمن 1394 میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت . برای هر شرکت بر اساس جدول زیر کارت شناسایی صادر خواهد شد :

از 12 تا 24 مترمربع

2 کارت

از 51 تا 100 مترمربع

4 کارت

از 25 تا 50 مترمربع

3 کارت

از 100 مترمربع به بالا

5 کارت

یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .

101. ورود وسائط نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند. برگزارکننده بر اساس جدول زیر نسبت به صدور کارت پارکینگ اقدام خواهد کرد:

از 12 تا 50 مترمربع

1 کارت

از 151 تا 300 مترمربع

3 کارت

از51 تا150 مترمربع

2 کارت

از 300 مترمربع به بالا

4 کارت


بخش دهم- نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه

102. انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به کسب مجوز از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری خواهد شد.

103. شرکت کنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد.

104. نصب یا آویختن هرگونه بنر، پارچه نویسی، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده ومبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تعیین و پس از ابلاغ به شرکت کننده، پرداخت آن الزامی خواهد بود.

105. جهت اجرای تبلیغات ذکر شده در بند فوق، شرکت کنندگان می توانند، اقلام تبلیغی خود را از روی دیواره یا سقف غرفه و حداکثر تا ارتفاع 160 سانتی متر بالاتر از غرفه خود (با احتساب ارتقاع استاندارد 50/2 متر) نصب نمایند .

106. استفاده از وسایل صوتی- تصویری به منظور تبلیغ کالاها پس از اخذ مجوز از برگزارکننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود.

107. درصورت تمایل به فیلمبرداری یا عکسبرداری از غرفه ها قبلا" باید جهت اخذ مجوز از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، با برگزار کننده هماهنگیهای لازم بعمل آید.

108. اقلام تبلیغی و چاپی برای کالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور، کاتالوگ، عکس، پوستر، سی دی و غیره که در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل 20 روز قبل از افتتاح به دبیرخانه برگزاری نمایشگاه ارائه و به تأیید برگزارکننده برسد.

109. در صورت تمایل به تهیه و چاپ آگهی در کتاب ویژه نمایشگاه (جدا از مشخصات و نوع فعالیت شرکت که در فرم ثبت نام قید شده) هزینه جداگانه دریافت خواهد شد؛ بدین منظور برگزارکننده، مجری تهیه و چاپ کتاب نمایشگاه را به واحد متقاضی معرفی خواهد نمود.

بخش یازدهم- سایر موارد

110. شرکت کنندگانی که جهت استفاده از اینترنت نیاز به پهنای باند مستقل داشته باشند باید فرم درخواست مربوطه را از وب سایت نمایشگاه ایران پلاست تهیه و تکمیل و حداکثر تا 10 روز قبل از افتتاح نمایشگاه آنرا با ذکر میزان پهنای باند مورد نیاز، به مدیریت اطلاع رسانی و برنامه ریزی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تحویل نمایند. تأمین این خدمات توسط شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران صورت می پذیرد و تنها در صورت وجود امکانات لازم در سالن تحت پوشش، ارائه خواهد شد. هزینه مترتب بر این امر توسط متقاضی به صورت مجزا و مستقیماً به شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران پرداخت میگردد. ضمناً اینترنت رایگان فقط به صورت مشترک (share) و با پهنای باند 64 کیلوبایت وجود دارد .

111. اطلاع رسانی نمایشگاه و انجام تبلیغات، در حالت معمول آن برعهده برگزارکننده میباشد که صرفاَ در حد متعارف و متداول آن انجام میپذیرد . این تبلیغات شامل انجام مکاتبات مستقیم با مخاطبین و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع نمایشگاه ،‌ پخش تیزر تلویزیونی (به طور متوسط پانزده نوبت) و یا نصب بیلبرد شهری یا زیرنویس به جای تیزر تلویزیونی ، درج آگهی و یا خبر برگزاری در جراید و نشریات تخصصی ، راه اندازی وب سایت نمایشگاه ، توزیع بروشور یا تراکت و ارسال دعوتنامه یا کارت دعوت به مخاطبین وحوزه های مرتبط با نمایشگاه میباشد . حجم این تبلیغات تنها در حد تبلیغات متعارف برای تمامی نمایشگاهها است و از حدود خاصی فراتر نمیرود. هرگونه تبلیغات اضافه بر موارد ذکر شده و یا افزایش حجم تبلیغات فوق،‌ تنها درصورتی میسر است که شرکت کنندگان نمایشگاه آمادگی خود را جهت حمایت مالی از نمایشگاه (sponsorship) اعلام نمایند. در اینصورت برگزارکننده آماده هرگونه همکاری و انجام تبلیغات خاص حامی (sponsor) خواهدبود.

112. علاوه بر موارد مندرج در بند فوق ،‌ توصیه می شود شرکت کنندگان در نمایشگاه به فراخور نوع فعالیت خود اطلاع رسانی مناسبی را به منظور آگاه نمودن مخاطبین نسبت به حضورشان در نمایشگاه به عمل آورند و در جهت جذب مخاطبین به غرفه خود ، برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی مناسبی را در نمایشگاه اعمال نمایند.

113. با توجه به اینکه براساس ضوابط سازمان امور مالیاتی کشور، برگزارکننده مکلف به پرداخت مالیات تکلیفی مترتب بر برپایی این نمایشگاه بطور یکجا میباشد . لذا به هیچوجه امکان کسر رقم 3 درصد از مبلغ اجاره بهای شرکت کنندگان جهت پرداخت مالیات تکلیفی به صورت انفرادی وجود ندارد . سایر کسورات قانونی ناشی از مشارکت در نمایشگاه ، برعهده شرکت کنندگان میباشد.

114. بیمه پرسنل داخل غرفه و نیز پرسنل غرفه ساز هر شرکت و هزینه های قانونی مترتب بر آن برعهده همان شرکت میباشد.

115. تاسیسات و امکانات فیزیکی محل برگزاری نمایشگاه مانند سیستم گرمایش و سرمایش سالن، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، رستوران، آب آشامیدنی، کیفیت ساختمان و بنای سالنهای تحت پوشش و امثال آنها همگی تحت تملک و نظارت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران می باشد. برگزارکننده هیچگونه دخالتی در کیفیت و سلامت موارد ذکر شده ندارد و صرفاً نسبت به اعلام نواقص موجود به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام می نماید.

116. رعایت نکاتی که در مکاتبات بعمل آمده از سوی برگزارکننده مطرح می شود الزامی است و مسئولیت عواقب ناشی از عدم توجه به مکاتبات و تماسهای بعمل آمده از سوی برگزارکننده برعهده شرکت کننده می باشد. ضمناً هرگونه توافقی میان شرکت کننده و برگزارکننده تنها در صورتی معتبر است که مکتوب و امضا شده باشد.

117. هرگونه ادعا یا شکایت از سوی شرکت کنندگان تنها تا یکماه پس از پایان نمایشگاه معتبر بوده و پس از آن پرونده مربوط به نمایشگاه مختومه میشود . ضمناً هرگونه شکایتی درابتدا باید به برگزارکننده ارجاع شود ودرصورت عدم حصول توافق، امور حقوقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی بعنوان حکم تعیین میگردد.

118. در صورت بروز وقایع پیش بینی نشده( فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج ومرج، آتش سوزی، فوت مقامات ارشد مملکتی ، تغییر قوانین جاری و ... که منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و وجوه واریزی پس از کسر هزینه های انجام شده توسط برگزارکننده مسترد خواهد شد.

119. چنانچه تحت شرایط اضطراری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام به تغییر زمان یا مکان برپایی نمایشگاه نماید مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده وبرگزاری نمایشگاه تابع شرایط جدید خواهد بود.

120. در صورتیکه تعداد شرکت کنندگان به هر دلیل به حد نصاب لازم نرسد به گونه ای که مانع از تشکیل و برگزاری نمایشگاه گردد، برگزارکننده ناگزیر از لغو نمایشگاه خواهد بود و در این صورت فقط هزینه هایی که به برگزارکننده پرداخت شده مسترد خواهد گشت.

121. کلیه وجوه قانونی که شرکت کنندگان ملزم به پرداخت آنها هستند از سوی برگزارکننده بصورت رسمی اعلام می شود. لذا هرگونه وجهی که بصورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری نمایشگاه تحت عنوان کارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر نام دیگری در ازاء انجام کاری و یا بدون دلیل مشخص از شرکت کنندگان مطالبه شود ارتباطی با برگزارکننده نداشته و مورد تأیید نمی باشد.

122. هرگونه خدمات جنبی نمایشگاه مانند فیلمبرداری از غرفه ها ، درج آگهی ، انتشار کتاب ، سی دی یا ویژه نامه که به سفارش برگزار کننده انجام پذیرد ، به صورت رسمی به شرکت کنندگان اطلاع داده میشود . لذا از هرگونه پرداخت هزینه به افرادی که احتمالاً به قصد سودجویی جهت انجام اینگونه خدمات به غرفه ها مراجعه میکنند ، پیش از استعلام از ستاد برگزاری ، خودداری فرمایید .

123. برگزارکننده در خصوص قوانین وضع شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و همچنین قیمتها ، مبالغ جرائم ، تعرفه مجوزها و یا خدمات مختلف که توسط ادارات و واحدهای مختلف شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران نظیر اداره امور نمایشگاهی، ساختمان و تاسیسات، طراحی و غرفه آرایی، روابط عمومی، امور اجرایی ، حراست و انتظامات و سایر ادارات تابعه اعمال می گردد، دخالتی نداشته و خود نیز مانند شرکت کنندگان ملزم به رعایت قوانین مذکور می باشند. ضمناً چگونگی قوانین و نحوه برخورد مجریان آنها با شرکت کنندگان ، هیچگونه ارتباطی با برگزارکننده ندارد.

124. در صورتیکه بدلیل تخلف از مقررات ، برگزارکننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه ای باشد، هیچیک از وجوه پرداخت شده قابل استرداد نبوده و واحد متخلف نمی تواند ادعایی در این خصوص مطرح نماید.

125. رعایت ضوابط و شئون اسلامی برای تمامی شرکت کنندگان و غرفه داران محترم الزامی می باشد.

این مقررات براساس ضوابط و مقررات جاری در نمایشگاههای بین المللی و مطابق کنوانسیون اتحادیه جهانی نمایشگاهها تدوین شده و در تمام نمایشگاههای معتبر دنیا اجرا می شود. عدم توجه به آنها برگزارکننده را در پیگیری قانونی علیه متخلفین مخیر می سازد.